bildeRuszyła jubileuszowa edycja plebiscytu „Lekarz Roku 2012” organizowanego przez „Echo Dnia”. Wybieramy „złotą dziesiątkę”, czyli najlepszych lekarzy regionu oraz trzech najpopularniejszych i najbardziej szanowanych lekarzy z każdego powiatu naszego województwa. Powiat skarżyski reprezentuje w konkursie dwunastu lekarzy. Wśród nich jest pięciu nominowanych przez starostę skarżyskiego Michała Jędrysa.


„Lekarz Roku” – to budzące duże zainteresowanie wśród pacjentów i samych lekarzy przedsięwzięcie, które organizuje Echo Dnia. Oddając swój głos na kandydatów do tytułu „Lekarz Roku” pacjenci mogą w ten sposób podziękować wielu wspaniałym i cenionym lekarzom z naszego województwa. W tym roku jest to już dziesiąta, a więc jubileuszowa edycja konkursu. Dziś pierwszy dzień głosowania, które odbywa się poprzez SMS oraz drukowane w Echu Dnia kupony. Koniec głosowania nastapi 15 lutego o godzinie 24. Codziennie w Echu Dnia będzie zamieszczana czołówka klasyfikacji. Aktualny ranking będzie też można śledzić on line na www.echodnia.eu. Tam też znajdziemy prezentacje lekarzy i pełny regulamin konkursu. W tym roku zmieniły się zasady konkursu. Nowością jest powołanie Kapituły plebiscytu do której wejdą władze województwa, powiatów, przedstawiciele organizacji zrzeszających pacjentów, rzecznik praw pacjenta, przedstawiciele współorganizatorów Narodowego Funduszu Zdrowia i Echa Dnia oraz inni eksperci. O ostatecznej kolejności w powiecie decydują w 60 procentach głosy SMS i kupony, a w 40 procentach głosy ekspertów zasiadających w Kapitule. Wśród nich znalazł się starosta skarżyski Michał Jędrys, który do tytułu „Lekarz Roku” nominował pięciu kandydatów.

- Cieszę się, że plebiscyt Echa Dnia „Lekarz Roku” organizowany jest nieprzerwanie już od dziesięciu lat. W ten sposób mamy możliwość poznać listę najbardziej cenionych przez pacjentów lekarzy. Nie brakuje ich w naszym województwie i w powiecie skarżyskim. Chcę zaznaczyć, że wszyscy lekarze nominowani z naszego powiatu to profesjonaliści najwyższej klasy. Cechuje ich nie tylko fachowa wiedza i wysokie kwalifikacje, ale także to, czego najbardziej oczekują pacjenci – duża wrażliwość, empatia i troska o pacjenta. Wszystkim Państwu życzę powodzenia w głosowaniu i dalszych sukcesów w pracy zawodowej – mówi starosta Michał Jędrys.

Poniżej przedstawiamy sylwetki lekarzy z powiatu skarżyskiego nominowanych przez starostę Michała Jędrysa. Są to: Ewa Ciszak, Krzysztof Czach, Mateusz Korzeniewski, Krzysztof Ligowski i Wioletta Węgrzyn. Ale to nie jedyni kandydaci z powiatu skarżyskiego do tytułu „Lekarz Roku”. Jest ich w sumie dwunastu. Pozostała siódemka to: Krystyna Górnaś-Salata, Bartłomiej Kamiński, Marian Milewczyk, Grzegorz Ogonowski, Maciej Raczek,Teodora Sołkowicz i Ireneusz Syryjczyk. Za wszystkich kandydatów reprezentujących powiat skarżyski trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Laureatów plebiscytu poznamy 23 lutego podczas gali finałowej w Hotelu Łysogóry w Kielcah.

Kandydaci nominowani do tytułu "Lekarz Roku 2012" przez starostę skarżyskiego Michała Jędrysa:

Ewa Ciszak Ewa Ciszak - głosuj wysyłając SMS na numer 71466 o treści sw.lekarz.ewa ciszak - ukończyła w roku 1983 Wydział Lekarski na Akademii Medycznej w Warszawie i  jeszcze w tym samym roku rozpoczęła pracę w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej na Oddziale Dziecięcym. Po uzyskaniu specjalizacji II stopnia z pediatrii w roku 1997 została zastępcą ordynatora Oddziału Dziecięcego, a od roku 2001 po wygraniu konkursu po dzień dzisiejszy Pani Doktor kieruje Działem Pediatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Opiekę i fachową pomoc medyczną na oddziale znajdują dzieci w wieku do 18 roku życia. Rocznie na oddziale hospitalizuje się ponad 1000 dzieci, a około 500 uzyskuje konsultacje lekarskie w izbie przyjęć. Doktor Ciszak wraz ze swoim zespołem składającym się z 4 lekarzy specjalistów pediatrii i 15 pielęgniarek pomaga pacjentom z różnymi chorobami od gorączki, zapalenia gardła, oskrzeli, płuc, bólów brzucha, głowy, wymiotów, biegunek, grypy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, po przypadki obserwacyjno-diagnostyczne. Jak podkreśla doktor Ewa Ciszak oddział, którym kieruje ze względu na panującą tu przyjazną i pełną ciepła atmosferę jest wyjątkowy. Myślę, że przez 30 lat mojej pracy udało się nam pomóc wyzdrowieć kilku tysiącom dzieci w różnym wieku,  a kilkudziesięciu nawet uratować życie – mówi doktor Ciszak. Prywatnie Pani Doktor jest mężatką. Mąż Mirosław jest lekarzem stomatologiem. Państwo Ciszakowie wychowali trójkę dzieci, które jak przyznaje Pani Doktor są jej największym sukcesem. Najstarszy syn Łukasz jest doktorem nauk informatycznych, mieszka i pracuje w Warszawie. Średnia córka Ania skończyła anglistykę i również mieszka i pracuje w Warszawie. Najmłodsza córka Marta po uzyskaniu licencjatu z fizjoterapii w Collegium Medicum UJ w Krakowie kontynuuje dalsze studia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym – obecnie II rok stomatologii. A ja cieszę się że mogę dalej pracować i pomagać małym pacjentom w miarę możliwości i potrzeb – mówi doktor Ewa Ciszak.

 

 

 Krzysztof Czach Krzysztof Czach - głosuj wysyłając SMS na numer 71466 o treści sw.lekarz.krzysztof czach - ukończył w roku 1993 Akademię Medyczną w Lublinie Wydział Lekarski. W kolejnych latach uzyskał I stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych, tytuł specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych i tytuł specjalisty w dziedzinie diabetologii. Ze Szpitalem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej związany od 1993 roku, gdzie zaczynał pracę na Oddziale Wewnętrznym. Następnie przez pięć lat był kierownikiem Terenowego Zespołu Opieki Paliatywnej w Skarżysku-Kamiennej. Od kilku lat pracuje na Oddziale Wewnętrznym skarżyskiego szpitala. Najpierw jako starszy asystent, następnie zastępca ordynatora II Oddziału Wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, a obecnie kierownik Działu Chorób Wewnętrznych.Doktor Krzysztof Czach interesuje się kardiologią, diabetologią, sportem i tańcem towarzyskim. Uwielbia podróże. Jak podkreśla jego cechą jest silna motywacja do pracy. Doktor Krzysztof Czach ma żonę i dwójkę dzieci.

 

 

 

 

 

 

 Mateusz Korzeniewski Mateusz Korzeniewski - głosuj wysyłając SMS na numer 71466 o treści sw.lekarz.mateusz korzeniewski - lat 49, lekarz medycyny, absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Specjalista I stopnia chorób wewnętrznych, specjalista II stopnia chorób płuc. Ukończył dwukrotnie studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie pełni funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej. W placówce tej od 15 lat prowadzi również Poradnię Chorób Płuc. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Krzysztof Ligowski Krzysztof Ligowski - głosuj wysyłając SMS na numer 71466 o treści sw.lekarz.krzysztof ligowski - lat 54, lekarz rodzinny z 26 letnim stażem. Niemalże od początku aktywności zawodowej związany z Gminą Łączna. Najpierw jako kierownik tutejszej przychodni a następnie dyrektor NZOZ. Społecznik, wieloletni radny powiatowy, prezes oddziału TPD, działacz sportowy. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Pożarnictwa. Prywatnie żonaty, dwoje dzieci, syn prawnik - aplikant radcowski, córka 11 lat uczennica.

 

 

 

 

 

 

 

 Wioletta Węgrzyn Wioletta Węgrzyn - głosuj wysyłając SMS na numer 71466 o treści sw.lekarz.wioletta węgrzyn  - po ukończeniu Akademii Medycznej w Lublinie w 1989 r. rozpoczęła pracę w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Od 2011 roku jest kierownikiem  Działu Neonatologii w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Posiada specjalizację I stopnia z pediatrii i II stopnia z neonatologii. O swojej pracy na oddziale, gdzie opieką medyczną otacza się noworodki może mówić godzinami i zawsze z prawdziwą pasją. Na oddziale, którym kieruje Pani Doktor na świat przychodzi ok. 6% dzieci przedwcześnie urodzonych, czyli ok. 40 dzieci rocznie, które narażone są na wiele chorób związanych z niedojrzałością ważnych dla życia narządów i układów. Największy problem medyczny stanowi grupa wcześniaków o masie ciała od 500 do 1000 gramów. Dzieci te wymagają nowoczesnej diagnostyki i leczenia przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu medycznego. Dział Neonatologii w skarżyskim szpitalu jest przygotowany, by takiej pomocy udzielać wcześniakom i noworodkom, które przyszły na świat z różnymi powikłaniami, schorzeniami i wadami wrodzonymi. Dział wyposażony jest w aparaturę do intensywnej terapii noworodka, nowoczesne zestawy resuscytacji, respiratory, aparaty do badania słuchu. Ponadto dział realizuje program WHO/UNICEF „Szpital Przyjazny Dziecku” oraz „10 kroków do udanego karmienia piersią”. Jak mówi doktor Wioletta Węgrzyn obydwa programy służą idei promowania karmienia piersią jako profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych i drodze ku zdrowemu stylowi życia w przyszłości. Już w lutym oddział po raz kolejny wizytować będzie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

 

 

 

 bildeO wszystkich kandydatach z powiatu skarżyskiego do tytułu "Lekarz Roku 2012" i szczególach konkursu czytaj na www.echodnia.eu