"Praca, zawód, czy kompetencje" to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który rozpocznie się 15 października. W powiecie skarżyskim honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta skarżyski Michał Jędrys.

Akcja zorganizowana została z myślą o młodzieży  uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych, która w niedługim czasie osiągnie pełnoletność i usamodzielni się. Ważne jest, aby młodzież właśnie w tym momencie pomyślała o swoich życiowych planach zawodowych i rozpoczęła planowanie ścieżki kariery, która jest zgodna z jej predyspozycjami i możliwościami. Urzeczywistnieniu tego rodzaju założeń maja służyć m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, którzy przez cały tydzień będą do dyspozycji młodzieży. Spotkania odbywały się będą w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego, jak również w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

 Organizatorami akcji na terenie powiatu skarżyskiego są: Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej oraz Powiat Skarżyski.

otk