Od wtorku do czwartku przed Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej stacjonował ambulans, w którym wykonywane były bezpłatne badania ultrasonograficzne. Skorzystać z nich mogły dzieci w przedziale wiekowym od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji „NIE NOWOTWOROM U DZIECI” popularyzowanej przez Fundację Ronalda McDonalda. Akcja po raz pierwszy trafiła do naszego powiatu już w ubiegłym roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców.
W tym roku bezpłatne badania USG udało się powtórzyć dla kolejnej grupy maluchów z powiatu skarżyskiego. W sumie w ciągu dwóch dni lekarze – radiolodzy pracujący na co dzień w szpitalach pediatrycznych przebadali ponad 200 dzieci. W czasie badania lekarze kompleksowo oceniali stan tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

Badania wykonywane były w nowocześnie wyposażonym ambulansie medycznym. Rodzice od razu otrzymywali wynik badania wraz z poradą lekarską i ewentualnymi wskazówkami, co do dalszej diagnostyki.

- Badania profilaktyczne dzieci mają ogromny sens. Pozwalają we właściwym czasie zareagować na zmiany w organizmie i podjąć skuteczne leczenie, gwarantujące powrót do pełnego zdrowia – mówi starosta skarżyski Michał Jędrys, partner akcji „NIE NOWOTWOROM U DZIECI”.
 
Od ubiegłego roku w ramach akcji „NIE NOWOTWOROM U DZIECI” przebadano ponad 500 małych pacjentów z terenu powiatu skarżyskiego.

DSC 3177
DSC 3171
DSC 3166
DSC 3144
DSC 3151
DSC 3154
DSC 3155
DSC 3156
DSC 3158
DSC 3161
DSC 3160
DSC 3159