W miniony piątek Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy Skarżyska” zorganizowało konferencję pt.: „Uszczelnianie kapitału lokalnego”. W spotkaniu z przedsiębiorcami udział wziął starosta skarżyski Michał Jędrys.

Konferencja była okazją do dyskusji na temat kondycji przedsiębiorstw działających na lokalnym rynku. Przed uczestnikami, wśród których obok przedsiębiorców znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych i instytucji otoczenia biznesu, zaprezentowali się lokalni przedsiębiorcy. Wśród nich byli tacy, którzy w biznesie działają już od wielu lat, jak również ci, którzy od niedawna zajmują się działalnością gospodarczą lub dopiero zamierzają wystartować z własną firmą. Wnioski, jakie nasuwały się podczas konferencji są m.in. takie, że na naszym rynku jest miejsce dla firm o różnym profilu działalności i że, warto rozwijać swój biznes, szukać niszy na rynku i nowych pomysłów, bo własna działalność przynosi ogromną satysfakcję. Przekonywali do tego właściciele takich firm ze Skarżyska-Kamiennej, jak Małgorzata Sławińska – Zakład Robót Drogowych „DROGMAS”, Elżbieta Kosztowniak – Biuro Podróży „Junior”, Ewa Strzelec – Apteki Millennium i Wojciech Tarabasz z Energy Minerals, czyli przedsiębiorcy z dużym i średnim doświadczeniem na rynku. Z kolei przykładem zupełnie nowego przedsięwzięcia w Skarżysku, o którym mowa była również na konferencji jest profesjonalne centrum sportu, rekreacji, zabawy i rozrywki dla całej rodziny pod nazwą Kombinat Formy. Otwarcie nowej firmy to dobry prognostyk dla lokalnego biznesu. Świadczy o tym, że prywatni przedsiębiorcy mimo powszechnie trudnej sytuacji gospodarczej widzą dla swoich pomysłów przyszłość i chcą je rozwijać.

W spotkaniu z przedsiębiorcami uczestniczył starosta skarżyski Michał Jędrys. Starosta podkreślił, że rozwój lokalnego środowiska społeczno-gospodarczego w dużym stopniu zależy od kondycji przedsiębiorstw działających w tym środowisku. Zaznaczył jednocześnie, że z kolei budowanie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości to zadanie władz lokalnych. Według starosty obydwie strony są od siebie uzależnione i potrzebna jest partnerska współpraca. Starosta przypomniał, że jest do dyspozycji przedsiębiorców, a jego inicjatywa spotkań z tym środowiskiem jest nadal aktualna.

DSC 0097 1

DSC 0085 1

DSC 0087 1

DSC 0089 1

DSC 0096 1

DSC 0108

DSC 0107

DSC 0101 1

DSC 0106 1

DSC 0118

DSC 0124

DSC 0127

DSC 0134 1

DSC 0135 1

DSC 0128

DSC 0122

DSC 0131

DSC 0092

DSC 0114 1