Starosta Skarżyski-Michał Jędrys wziął udział w niezwykle ciekawym przedsięwzięciu pn.:Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Skarżysku-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury oraz TV Dami.
Starosta Skarżyski był jednym z gości, którzy czytali „skarżyskim przedszkolakom” fragmenty książek dla dzieci. Starosta przeczytał fragment baśni o „Smoku Wawelskim”.
Akcja miała na celu przypomnienie dorosłym jak ważne jest czytanie dzieciom, które nie tylko rozwija wyobraźnię najmłodszych, ale także wyrabia nawyk sięgania po książki w przyszłości. Dodatkową wartością czytania książek przez rodziców swoim pociechą jest czas i uwaga, jaką rodzic skupia na swoim dziecku, a jak powszechnie wiadomo tego nie da się zastąpić w żaden sposób.

Publiczne czytanie dzieciom książek przez znane osoby ma zachęcić wszystkich do tej niezwykle przyjemnej czynności, a także zwiększyć świadomość społeczną i w konsekwencji doprowadzić do zwrócenia uwagi na konieczność czytania najmłodszym.

W obecnych czasach książki dla dzieci są pięknie wydawane i bogato ilustrowane dzięki czemu przyciągają uwagę najmłodszych.

 

 

DSC 9456

.DSC 9430DSC 9435DSC 9436DSC 9444