22. rocznicę samorządu terytorialnego Rada Powiatu Skarżyskiego upamiętniła uroczystą sesją. Obchody były okazją do uhonorowania radnych odznaczeniami państwowymi i wręczenia medali za długoletnią służbę pracownikom Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Pierwsze powojenne wolne, w pełni demokratyczne wybory do rad gmin odbyły się 27 maja 1990 r. Dziesięć lat później Sejm RP dzień ten ustanowił Dniem Samorządu Terytorialnego. Uroczysta sesja Rady Powiatu Skarżyskiego, która odbyła się w miniony piątek nawiązywała do wydarzeń sprzed 22 lat, a poprowadził ją przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Eugeniusz Cichoń. O znaczeniu reformy samorządowej mówił wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Jeżyk. Zdaniem wiceprzewodniczącego Jeżyka dzięki reformie udało się stworzyć podwaliny społeczeństwa demokratycznego. Sesja była również okazją do tego, by pokazać, jak na przestrzeni lat zmieniały się dzięki kolejnym inwestycjom gminy i powiat skarżyski. Kolejnym punktem uroczystej sesji było uhonorowanie odznaczeniami państwowymi za działalność na rzecz społeczności lokalnej radnych Rady Powiatu Skarżyskiego. Odznaczenia, które wręczała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba otrzymali:

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI
Bętkowska Bożena
SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI
Krawczyńska Bogusława
BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI
Gajda Jan
Ligowski Krzysztof
Czubak Stanisław
Leżańska Anna

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego były również okazją do wyróżnienia medalami za długoletnią służbę pracowników Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Medale otrzymali:

MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Borowiec Barbara
Cabaj Andrzej
Fabiańska Wiesława
Mazur Waldemar
Midura Lech
Miller Małgorzata
Nalej Iwona
Samek Jadwiga
Sitkowska Ewa
Susz Hanka
Wisowaty Andrzej
Wit Witold
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Czyż Marek
Janowska Jolanta
Krzysztofek Robert
Pacek Zofia
MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Chojnacki Dariusz
Kochański Zbigniew
Wężyk Joanna

To nie koniec wręczonych tego dnia odznaczeń. Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczeni zostali:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Hamera Sylwester
Kuźdub Zdzisław
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Adamczyk Kazimierz
Grzyb Marek
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
Janiec Piotr
Kuliński Jan
Mróz Dariusz

 „To są medale za dobrą, rzetelną, solidną i uczciwą pracę. Coś, co nie jest dziś popularne i co czasem budzi pewien uśmiech. Ale za to właśnie dziś dziękujemy Państwu, bo tylko dzięki takiej rzetelnej pracy możemy mówić o ciągłości działań samorządu, także samorządu powiatu skarżyskiego” – gratulowała odznaczonym wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba. Do gratulacji przyłączył się także przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Eugeniusz Cichoń.

DSC 8753DSC 8756DSC 8757DSC 8758DSC 8763DSC 8772DSC 8775DSC 8778DSC 8779DSC 8782DSC 8785DSC 8790DSC 8792DSC 8803DSC 8819DSC 8822DSC 8841DSC 8845DSC 8846DSC 8848DSC 8851DSC 8853DSC 8858DSC 8867DSC 8871