W niedzielę 27 maja grupa fotografów z terenu powiatu skarżyskiego odbyła fotospacer wzdłuż rzeki Kamiennej. Była to pierwsza wyprawa z czterech planowanych w tym roku w ramach cyklu plenerów fotograficznych pod wspólnym hasłem „Powiat w obiektywie”. Organizatorami plenerów są: Stowarzyszenie RDEST, Grupa fotograficzna „Co-arto” i Powiat Skarżyski.

lazarus-img 2632lazarus-img 2701lazarus-img 2823lazarus-img 2824lazarus-img 2880

qwerty-grupowe

Fotograficy podczas niedzielnego spaceru podążając od Marcinkowa do Skarżyska udokumentowali wiosenny poranek w przyrodzie, gdzie głównym motywem była rzeka Kamienna i jej okolice. Mimo tego, że tematem przewodnim pleneru było hasło „to, co żyje wokół nas”, uczestnicy zwrócili także swoje obiektywy na piękno okolicznych młynów. Plener zakończył się wspólnym ogniskiem na trwającym Pikniku Archeologicznym „PraOsada Rydno”.

DSC07783

DSC07801

Przypomnijmy: Głównym celem plenerów jest dokumentacja piękna powiatu skarżyskiego – przyrody, krajobrazu, architektury, urbanistyki - przy użyciu różnorodnych technik fotograficznych. Plenery to także okazja do propagowania wśród mieszkańców powiatu sztuki fotografii, integrowanie środowisk zajmujących się fotografią zarówno tych początkujących, amatorów jak i zawodowców. Plenerom towarzyszyć będą także warsztaty tematyczne.

Wśród tematów spotkań plenerów fotograficznych będą:

×        W czerni i bieli

×        To, co żyje wokół nas

×        Architektura stara i nowa

×        Fotografujemy nocą

Na uczestników plenerów czekają nagrody.

Fotografie z plenrów zostaną, na zakończenie, przedstawione na wystawie poplenerowej, posłużą także, jako materiał promocyjny powiatu skarżyskiego.

Zdjęcia: Mariusz Bartosik, Andrzej Adamczyk, Jolanta Jagiełło.