Wczoraj, w niecodziennej scenerii - nad Zalewem w Mostkach odbyła się konferencja prasowa starosty skarżyskiego Michała Jędrysa, podczas której starosta zaprezentował najnowszą publikację promocyjną naszego powiatu „Przewodnik wędkarski po wodach Powiatu Skarżyskiego”. Starosta wspólnie z Mateuszem Bolechowskim autorem przewodnika noszącego tytuł „Na tropie okazów” wyjaśniali dlaczego powiat skarżyski popularyzuje wędkarstwo oraz przedstawili miejsca, w których można uprawiać ten sport. A żeby nie być gołosłownym, panowie zaopatrzeni w wędki oddali się tej pasji zachęcając do wędkowania obecnych na konferencji dziennikarzy lokalnych mediów.

Jednym z priorytetów samorządu powiatu skarżyskiego jest podjęcie działań mających na celu wykreowanie MARKI POWIATU SKARŻYSKIEGO. Markę tworzy się między innymi poprzez wskazywanie i utrwalanie w świadomości odbiorców tego, co jest ciekawe, atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i dla potencjalnych turystów odwiedzających powiat skarżyski. Niewątpliwie jednym z atutów naszego powiatu są wody – rzeki, zalewy, zbiorniki wodne w malowniczo położonych terenach przyrody powiatu skarżyskiego oraz możliwość uprawiania w nich sportu, pasji takich jak np. wędkarstwo.

Stąd też pomysł na stworzenie przewodnika wędkarskiego, który pokazuje wszystkie miejsca w powiecie skarżyskim, w których można łowić ryby, a jednocześnie odpoczywać wykorzystując rekreacyjne możliwości większości wód powiatu skarżyskiego.

Jak podkreslił starosta Michał Jędrys, głównym celem promocyjnym nowego przewodnika jest, aby trafił on poza granice naszego powiatu, po to, aby Skarżysko i okolice stały się miejscem atrakcyjnym do tzw. „wypadów na ryby”. Dlatego też przewodnik będzie jednym z materiałów promujących powiat skarżyski podczas targów i eventów organizowanych poza naszym powiatem.

Starosta Michał Jędrys zaznaczył, iż jest przekonany, że przewodnik spotka się z pozytywną opinią zarówno wędkarzy, jak i osób które poszukują nowych form ciekawego spędzania wolnego czasu w powiecie skarżyskim.

Materiał wideo:

DSC 8581

DSC 8546

DSC 8563DSC 8582DSC 8585DSC 8586

Autorem przewodnika jest Mateusz Bolechowski – wędkarz z zamiłowania, dziennikarz, znawca wód powiatu skarżyskiego, który w publikacji podzielił się swoim doświadczeniem, wiedzą oraz pasją wędkarską. W przewodniku profesjonalnie zostały opisane miejsca, sprzęt, techniki oraz gatunki ryb, które można złowić w powiecie skarżyskim. Dużo praktycznych porad ma skrócić czas i ułatwić miłośnikom wędkowania wybór miejsc, które odpowiadają ich wędkarskim preferencjom. Jak podkreśla autor w wodach powiatu skarżyskiego swoje pasje mogą uprawiać zarówno spinningiści, jak i łowcy ryb spokojnego żeru. Coś dla siebie znajdą nawet coraz liczniejsi muszkarze.

Warto więc podkreślić, że największą zaletą przewodnika wydanego przez samorząd powiatu skarżyskiego jest to, że został napisany przez tzw. „tubylca”, który osobiście sprawdził wszystkie opisywane miejsca pod względem wędkarskich możliwości. Kolejnym atutem przewodnika są liczne fotografie obrazujące autentyczne okazy złowione w wodach powiatu skarżyskiego oraz licencjonowane mapy obrazujące miejsca łowisk.

DSC 8597DSC 8603DSC 8612DSC 8620DSC 8621

Ponadto autor zadbał o własnoręczne rysunki ryb oraz ciekawe opowieści i historie z wypadów na ryby dzięki, którym przewodnik czyta się z przyjemnością. Autor nie zapomniał również wspomnieć w przewodniku o innych walorach i atrakcjach miejsc, w których można oddać się pasji wędkowania.

Przewodnik liczy 102 strony, wydany został w ilości 1000 sztuk na papierze kredowym, w pełnym kolorze, jako publikacja promocyjna powiatu skarżyskiego nie przeznaczona do sprzedaży.

pobierz przewodnik65.13 MB