Już w najbliższą niedzielę 27 maja rozpoczynamy cykl powiatowych plenerów fotograficznych pod wspólnym hasłem „Powiat w obiektywie”. Głównym celem plenerów jest dokumentacja piękna powiatu skarżyskiego – przyrody, krajobrazu, architektury, urbanistyki - przy użyciu różnorodnych technik fotograficznych. Plenery to także okazja do propagowania wśród mieszkańców powiatu sztuki fotografii, integrowanie środowisk zajmujących się fotografią zarówno tych początkujących, amatorów jak i zawodowców.

W niedzielny poranek zapraszamy sympatyków i miłośników fotografii na wspólny fotospacer. Spacerując wzdłuż rzeki Kamiennej fotografować będziemy w ramach tematu „to, co żyje wokół nas” – przyrodę. Zbiórka na parkingu przed Miejskim Centrum kultury w Skarżysku-Kamiennej o godz. 6.15.

Plener zakończy się wspólnym ogniskiem niespodzianką.

Zgłoszenia i informacje o plenerze pod adresem e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

przyroda-maly

Projekt „Powiat w obiektywie” to cykl zajęć o charakterze warsztatów, podczas których odbywać się będą wykłady, a następnie dyskusja i ocena wykonanych podczas plenerów zdjęć. Wybrane fotografie, po odbytych plenerach, trafią na wystawę. Ponadto Organizatorzy wybiorą trzy najciekawsze prace, których autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Prace osób uczestniczących w plenerach posłużą promocji powiatu skarżyskiego.

Wśród tematów spotkań plenerów fotograficznych będą:

×        W czerni i bieli

×        To, co żyje wokół nas

×        Architektura stara i nowa

×        Fotografujemy nocą

Organizatorami cyklu plenerów fotograficznych „Powiat w obiektywie” są Stowarzyszenie RDEST, Grupa fotograficzna „Co-arto” i Powiat Skarżyski.

ZAPRASZAMY