Wraz z pogorszeniem się warunków atmosferycznych w dniu dzisiejszym na drogach zarządzanych przez powiat skarżyski rozpoczęła się akcja „ZIMA”. Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatowych w gminie Skarżysko-Kamienna pracuje 7 pługopiaskarek, a dwie zabezpieczają drogi powiatowe w gminach: Łączna, Skarżysko Kościelne i Suchedniów. Ilość sprzętu skierowanego do odśnieżania została dostosowana do warunków panujących aktualnie na drogach.

Jednocześnie sytuacja na drogach powiatowych jest cały czas monitorowana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej – koordynatora akcji „Zima” na drogach powiatowych, a wszelkie informacje o stanie dróg kierowcy mogą zgłaszać pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 609 524 619, przy którym dyżuruje pracownik Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej.

Przy zimowym utrzymaniu dróg zarządzanych przez powiat skarżyski pracują firmy wynajęte w drodze przetargu. Na terenie gminy Skarżysko-Kamienna są to:

- F.H.T.U. „Łukasz” - strefa I, standard I obejmująca ulice: Niepodległości, Sokola, Piłsudskiego, Szydłowiecka, Kopernika, Moniuszki, Armii Krajowej, Wiejska, Żeromskiego, Tysiąclecia, Rejowska, Krasińskiego, Konarskiego, Powstańców Warszawy, Rycerska, Książęca.
- P.R.D. DROGMAS - strefa II, standard I, ulice: 1-go Maja, Piłsudskiego, Żurawia, Ekonomii, 11-go Listopada, Towarowa. Standard II – ulice: 3-go Maja, Łyżwy, Piękna, Staszica.
- Z.O.M. Zofia Kozłowska - strefa III, standard I – ulice: Metalowców, Staffa, Struga, Prosta, Sportowa, Wioślarska, Słoneczna. Standard II – ulice: Ponurego, Paryska, Cmentarna, Kilińskiego .

Z kolei odśnieżaniem chodników przy drogach powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, które wspólnie finansują powiat skarżyski i gmina Skarżysko-Kamienna zajmuje się firma AWIM ze Skarżyska-Kamiennej.

W pozostałych gminach: Łączna, Skarżysko Kościelne i Suchedniów zimowym utrzymaniem dróg powiatowych zajmuje się firma Deltabud z Suchedniowa. Gmina Bliżyn otrzymuje natomiast środki z budżetu powiatu na zimowe utrzymanie dróg zarządzanych na jej terenie przez powiat, ale we własnym zakresie wybiera firmę, która będzie za to odpowiedzialna.

Pamiętajmy jednak, że niezależnie od pracy drogowców przy odśnieżaniu ulic i dróg, w okresie nasilenia opadów śniegu nic nas nie zwalnia z zachowania wzmożonej ostrożności i rozwagi na jezdni, a prędkość musi być dostosowana do warunków panujących na jezdni.

12021502-dscn2944.jpg_1_640.jpg

12021503-dscn2945.jpg_1_640.jpg

12021504-dscn2946_1_640.jpg