Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej organizuje konkurs o tytuł „Skarżyskiego Mistrza Polskiej Ortografii”. O ten tytuł mogą ubiegać się mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, którzy ukończyli 15 lat. Dyktando odbędzie się 20 lutego, o godzinie 10.00 w Miejskim Centrum Kultury. Tego dnia poznamy też zwycięzcę konkursu.

Konkurs o tytuł tegorocznego „Skarżyskiego Mistrza Polskiej Ortografii odbywa się pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. Przedsięwzięciu patronują również Prezydent Miasta – Roman Wojcieszek i Starosta Skarżyski Michał Jędrys.

Warunkiem uczestnictwa w dyktandzie jest zgłoszenie swojego udziału do 17 lutego (lub do wyczerpania miejsc) w formie pisemnej (imię, nazwisko i adres), telefonicznie lub elektronicznie na adres Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku-Kamiennej, tel. (41) 25 12 037, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest pisemne oświadczenie rodzica lub opiekuna wyrażające zgodę na udział podopiecznego w konkursie.

Konkurs odbędzie się 20 lutego 2012 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, przy ul. Słowackiego 25. Nad jego przebiegiem czuwać będzie Jury, złożone z polonistów i językoznawców pod przewodnictwem prof. Dr hab. Andrzeja Markowskiego – Przewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk.

Dyktanda zostaną sprawdzone jeszcze tego samego dnia, a uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi o godzinie 16.00 w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Towarowej 20.

Szczegółowy regulamin dyktanda - zobacz tutaj