Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej oraz Centrum Edukacji Artystycznej są organizatorami V Międzynarodowego, XXX Konkurs Młodych Pianistów nad Kamienną. Patronat nad konkursem objął minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego –Bogdan Zdrojewski, Starosta Skarżyski-Michał Jędrys oraz Prezydent Miasta Skarżyska –Kamiennej Roman Wojcieszek.

Laureatką tegorocznego konkursu w kategorii klas V i VI jest Katarzyna Gabryś uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce. Zwyciężczyni prócz pierwszej nagrody otrzymała także dodatkowo ufundowaną przez Starostę Skarżyskiego – Michała Jędrysa nagrodę pieniężną. Starosta, który jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej przezkazał utalentowanej „młodej pianistce” dyplom gratulacyjny oraz symboliczny czek.

Drugie miejsce zostało przyznane dwóm uczestnikom Tomaszowi Buchcie z OSM I i II st. w Bytomiu oraz Mateuszowi Gwoździkowi z PSM I st. w Wodzisławiu Śląskim, trzecie miejsce zajął - Jakub Ręda z ZSM w Tarnowie i Jan Tabęcki z ZPSM w Warszawie
Wyróżnienia przyznane zostały: Małgorzacie Godek z ZPSM w Warszawie, Karolowi Jamrożemu z PSM I st. w Starachowicach, Michalinie Kani z PSM I st. w Cieszynie, Joannie Kućmierz z ZSM w Dąbrowie Górniczej, Pawłowi Sokołowi z PSM I st. w Wieliczce,Barbarze Wisłockiej z ZPSM w Krakowie.

W kategorii klas III i IV pierwszą nagrodę zdobyła uczennica IV kl.PZSM w Bydgoszczy Julia Brymora natomiast drugie miejsce zajęła Magdalena Sawicka z OSM I i II st. w Bytomiu. Wyróżnienia otrzmali- Janusz Hanuszkiewicz z OSM I i II st. w Łodzi, Dominik Kłak z PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej, Diana Lyndryk ze Szkoły Muzycznej w Zmerynce, Bartosz Maniecki z PSM I i II St. w Zduńskiej Woli, Wilhelm Pilch z SM I st. w Krakowie, Sylwia Roj z PSM I st. w Oleśnie, Pascal Schreiber z PSM w Krapkowicach - Michał Rząsa z PSM I i II st. w Nysie

W tegorocznym konkursie trwającym od 23 do 24 kwietnia 2012 r. wzięło udział 44 uczniów ze szkół muzycznych z Polski i Ukrainy. Ich występy oceniało jury konkursu w składzie: Jacek Tosik-Warszawiak z Akademii Muzycznej w Krakowie- przewodniczący, Ewa Grupich z PSM II st. z Krakowa Maria Grzebalska z ZPSM w Warszawy oraz Anna Jędrych z PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej.

Uroczystość podsumowującą konkurs uświetnił swoją obecnością i wspaniałym koncertem pianista - Ireneusz Boczek.