W niedzielę 26 lutego w świetlicy remizy strażackiej w Bliżynie w niecodzienny sposób zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie parlamentarzyści i samorządowcy z terenu powiatu skarżyskiego - wystawiając spektakl pt.: „Bajka o Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach". W jednej z ról widzowie mogli oglądać - Starostę Skarżyskiego - Michała Jędrysa, który wcielił się w postać krasnoludka Pracusia. W sztuce wystąpili także członkowie Zarządu Powiatu: Katarzyna Bilska w roli Śnieżki, a także Stanisław Dymarczyk, który zagrał krasnoludka Leniuszka.

Z przedstawicieli Rady Powiatu w spektaklu wystąpili: Bożena Bętkowska jako Łasuszek oraz Anna Leżańska odtwórczyni roli Wiedźmy. Wśród wykonawców znaleźli się także posłowie: Maria Zuba, Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Jan Maćkowiak, Wójt Gminy Bliżyn – Mariusz Walachnia, Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej - Roman Wojcieszek oraz Przewodniczący Rady Gminy Bliżyn- Jerzy Rams.

To nietypowe przedsięwzięcie zaaranżowane przez Poseł RP Marzenę Okłę-Drewnowicz miało na celu pomoc finansową dla strażaka Dariusza Mroza, którego dotknęło w bardzo krótkim czasie podwójne nieszczęście. Najpierw spłonął jego dom, w którym mieszkał wraz z rodziną, a następnie sam uległ poważnemu wypadkowi. Rodzina państwa Mrozów mogła liczyć na wsparcie ze strony strażaków z OSP w Bliżynie, którzy jako pierwsi wyszli z inicjatywą i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Kolejna pomoc nadeszła ze strony polityków i ludzi dobrej woli, którzy m.in. poprzez swoją obecność na spektaklu oraz hojne datki przyczynią się do odbudowy domu rodziny Mrozów. Po spektaklu zlicytowane zostały dwa plakaty z autografami wykonawców za łączną kwotę 500 zł.

Akcja pomocy strażakowi i jego rodzinie nadal trwa. Pieniądze można wpłacać na konto: 24 8520 0007 2002 0010 5330 0001, BS Suchedniów/O. Bliżyn w tytule przelewu wpisując "Pomoc dla druha Dariusza Mroza".

 

 

 

 

12022709-_mj01273_640.jpg

 

12022711-_mj01285_640.jpg