We wtorek 27 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert z okazji jubileuszu 9-lecia Grupy Artystycznej "Perły z Lamusa" pt. "Jeszcze nie czas...". W wydarzeniu wzięły udział wicestarosta Anna Leżańska i członek Katarzyna Bilska, które w imieniu Zarządu Powiatu Skarżyskiego złożyły Jubilatom serdeczne gratulacje.

- Szanowni Państwo. Kochane „Perełki”. Z całego serca dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy! Cały Zarząd Powiatu Skarżyskiego dziękuje, że jesteście, za to, że nas wspieracie, za to, że możemy na Was liczyć, że zawsze uświetniacie Powiatowe Dni Seniora. Kochane „Perełki” – nie dziewięć lat, lecz życzymy Wam 99 lat, żebyście nadal zarażali nas swoją wrażliwością na muzykę, swoją energią i entuzjazmem – mówiła wicestarosta Anna Leżańska, gratulując kolejnego udanego koncertu.

Koncert obok występów jubilata czyli "Pereł z Lamusa" uświetniły występy gości, wśród których byli m.in.: Zespół "FANTAZJA" z Szydłowca, Chór "MEZZOFORTE" ze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół "The Fifty Five" ze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespół tańca współczesnego "Ósemeczki" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej.

Dochód z koncertu ma zostać przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie Skarżyska. 

Zespół Perły z lamusa na scenieZespół Perły z lamusa na sceniewidowniawidowniawidowniawystęp dzieciZespół Perły z lamusa na sceniepierwszolklasistka z liderką zespołudziewczynka recytuje wierszwystęp dziecięcego zespołu tanecznego liderka zespołu perły z lamusawystęp chóru mezzoforteperły z lamusa na sceniegratulacje od władz powiatuDSC08765gratulacje od władz powiatugratulacje od władz powiatu