Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej po raz kolejny włącza się w akcję charytatywną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolorowa puszka WOŚP tradycyjnie będzie wystawiona w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Konarskiego 20 w Skarżysku-Kamiennej.  

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku. W tym roku zebrane pieniądze zostaną zainwestowane w zapewnienie najlepszej diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Z zebranych pieniędzy fundacja Jurka Owsiaka zamierza między innymi zakupić specjalistyczny sprzęt medyczny taki jak:  angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomograf dna oka, mikroskopy, stoły operacyjne.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego zachęca pracowników starostwa, klientów urzędu oraz wszystkich mieszkańców powiatu skarżyskiego do przyłączenia się i wsparcia tego szczytnego celu.

starosta, sekretarz i członek zarządu powiatu zachęcają do akcji WOŚP

Fot. od lewej: starosta Artur Berus, sekretarz Małgorzata Nosowicz, członek zarządu Adam Ciok zapraszają do włączenia się w akcję WOŚP.