W środę 29 grudnia o godz. 12.00 przed Komendą Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych, nieoznakowanych radiowozów. W spotkaniu tym Powiat Skarżyski reprezentowała Wicestarosta Anna Leżańska.

Przybyłych na spotkanie przywitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Tomasz Jarosz, który podziękował w imieniu własnym i swoich podwładnych Wicestaroście Annie Leżańskiej i Prezydentowi Skarżyska-Kamiennej Konradowi Krönigowi, za wsparcie finansowe samorządów przy zakupie nowych radiowozów. Nowoczesne pojazdy nabyte zostały w połowie ze środków policji i w połowie z pieniędzy pochodzących z samorządów. Powiat Skarżyski przekazał na ten cel ponad 47 tys. zł.

Auta zostały poświęcone przez kapelana skarżyskich policjantów ks. Krzysztofa Sieczkę. Następnie Wicestarosta Anna Leżańska wraz z Prezydentem Konradem Krönigiem, symbolicznie przekazali funkcjonariuszom kluczyki do nowych pojazdów. Zakupione samochody będą wykorzystywane przez policjantów z pionu kryminalnego.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, dlatego inwestujemy w poprawę dróg, ale także w miarę możliwości zawsze staramy się wspierać czy policję, czy straż pożarną w unowocześnianiu taboru pojazdów i sprzętu – mówiła Anna Leżańska. – Gratulując dwóch nowych radiowozów, życzę, aby dobrze służyły podczas codziennej służby – dodała Wicestarosta, przekazując klucze do pojazdu.

Przekazanie nowych radiowozów na placu KPP w Skarżysku-Kamiennej. Fragment nowego radiowozu używanego w pionie kryminalnym KPP. Kapelan skarzyskich policjantów podczas poświęcenia radiowozów. Wicestarosta przekazuje symbolicznie policjantom klucze do radiowozu. Prezydent Konrad Krönig, Wicestarosta Anna Leżańska i Komendant Powiatowy KPP Tomasz Jarosz.