80 paczek żywnościowych ufundowanych przez samorząd powiatu skarżyskiego trafiło do osób bezdomnych i ubogich, podopiecznych Domu Miłosierdzia, którzy zgromadzili się w środę 22 grudnia na spotkaniu opłatkowym w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy, śpiewania kolęd, przełamania się opłatkiem, złożenia życzeń świąteczno-noworocznych oraz podziękowania za Boże Miłosierdzie.

W spotkaniu wziął udział starosta Artur Berus, który złożył wszystkim zebranym życzenia oraz wręczył przygotowane przez starostwo paczki żywnościowe. 

- Cieszę się, że mogę się dziś z Państwem spotkać na tym spotkaniu opłatkowym. Życzę Państwu błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, aby upłynęły one w zdrowiu, w cieple i ludzkiej życzliwości. Życzę także aby spełniły się Państwu wszystkie zamierzenia i plany – powiedział starosta Artur Berus.    

Życzenia świąteczne złożyli także – łącząc się elektronicznie z kościołem Ksiądz Prałat dr Jerzy Karbownik, proboszcz i kustosz Sanktuarium, który po chorobie dochodzi w domu do zdrowia oraz prowadzący spotkanie opłatkowe  Ks. Mateusz Nowak, wikariusz w Sanktuarium.

- Również chcemy dziś pamiętać w modlitwie o pani Marii Fołczyńskiej, która oddaje całą siebie, całe serce wkłada w ten Dom Miłosierdzia, aby on funkcjonował. To dzięki niej zyskujemy, zyskujecie tak wiele. Pamiętajmy o niej w te święta, aby mogła wrócić do pełni sił, aby mogła wrócić tu do nas – mówił do uczestniczących w spotkaniu opłatkowym Ks. Mateusz Nowak.

opłatek spotkanie opłatkowe w sanktuariumprałat składa życzenia starosta składa życzenia ksiądz i przedstawicielka domu miłosierdziapaczki żywnościowe dla bezdomnych