„Światło nadziei” tak brzmi tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2021, które w dniu XVIII sesji Rady Powiatu Skarżyskiego dotarło do starostwa powiatowego. Harcerze 22 DH Nieprzetartego Szlaku przekazali je na ręce przewodniczącego rady Jacka Jeżyka wraz z okolicznościowymi życzeniami.

- Jak co roku mamy przyjemność wręczenia państwu Betlejemskiego Światła Pokoju. Już od ponad 30 lat ogień z Grobu Narodzenia Pańskiego w Betlejem wędruje do Europy , a później rozprasza się w sztafecie po całym kontynencie. Tegoroczne hasło „Światło nadziei” sugeruje nam, że powinniśmy podjąć wszelkie możliwe działania ażeby to nasze życie stało się lepsze, aby nie tracić nadziei na to, że kiedyś znów będziemy mogli zmniejszyć ten dystans społeczny, że rzeczywistość okaże się dla nas łaskawa i znów będziemy mogli żyć normalnie. Powiat jest pierwszą instytucją do której to światło przekazujemy  – mówiła Izabela Sieczka skarbnik drużyny ZHP – „Nieprzetartego Szlaku” działającej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, życząc w imieniu dyrektora ZPEW oraz całej społeczności najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

- Życzymy mnóstwa nadziei i ciepła płonącego ze spotkań rodzinnych przy świątecznym stole – powiedziała Izabela Sieczka.   

Przewodniczący rady powiatu Jacek Jeżyk dziękując za przekazane światło podkreślił, że harcerze są zawsze witani w progach starostwa z serdecznością, sympatią i przyjaźnią.       

harcerze ze światłem pokoju przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju