W wakacje z inicjatywy skarżyskich policjantów, którzy zaangażowali w nią dzieci i młodzież oraz lokalne środowisko, powstała piosenka profilaktyczna „Drużyna z naszego podwórka”. Ma ona pomagać w działalności profilaktycznej prowadzonej przez stróżów prawa. Starostwo Powiatowe postanowiło wesprzeć akcję policji i wydać 100 sztuk płyt.

W związku z tym Zespół Szkól Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej wspólnie ze skarżyską Komendą Powiatową Policji i Starostwem Powiatowym ogłosili konkurs na projekt naklejki na DVD oraz okładki płyty.

Do konkursu graficznego zgłosiło się 12 uczestników. Jury w składzie: Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy skarżyskiej komendy policji, Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Beata Wojciechowska, kierownik Referatu ds. Promocji w Wydziale Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyka Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, Joanna Romanowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz nauczycielki: Edyta Madej i Katarzyna Pisarek, wytypowało zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął – Igor Synowiec,  II miejsce Antonina Herman, a trzecie – Kaja Grzybek.

Ponadto jury nagrodziło wyróżnieniem trzy prace uczniów: Dominiki Jankowicz, Anny Zdzimiry i Jana Figarskiego.Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

DSC 0042 DSC 0007DSC 0038 DSC 0057DSC 0063 DSC 0067

Tekst: Beata Wojciechowska.