W dniach 12 – 13 listopada w Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Suchedniowie odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie Suchedniów - 2021. Mistrzostwa miały na celu promocję i popularyzację regionu oraz badmintona oraz wyłonienie tegorocznych Mistrzów Polski spośród nauczycieli pracowników oświaty, trenerów i instruktorów w badmintonie. Samorząd powiatu skarżyskiego podczas inauguracji mistrzostw reprezentował członek zarządu Tadeusz Bałchanowski, który także m.in. wręczył nagrody rzeczowe ufundowane przez powiat skarżyski.

Mistrzostwa rozpoczęły się od rozgrywek najmłodszych adeptów badmintona województwa świętokrzyskiego w ramach I Wojewódzkiego Turnieju Żaków i Dzieci w Suchedniowie zorganizowanego przez Świętokrzyski Związek Badmintona. W turnieju tym wystartowała setka dzieciaków. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami i upominkami. Nagrody medalistom wręczyli zaproszeni goście - wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, przewodniczący Sejmowego Zespołu Rozwoju Badmintona Zbigniew Dolata, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, przewodniczący rady miejskiej w Suchedniowie Krzysztof Adamiec, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Tadeusz Bałachowski oraz prezes Wojewódzkiego Związku Sportowego Dariusz Kos.

Natomiast w rozgrywkach w ramach Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie Suchedniów – 2021 wzięło udział blisko sześćdziesiąt osób, wśród których jako zawodnicy znaleźli się także obecni podczas wydarzenia wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski oraz świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Rozgrywki przeprowadzone zostały wśród zawodniczek i zawodników w grach pojedynczych oraz grach podwójnych i mieszanych w kategoriach - nauczyciele i pracownicy oświaty oraz trenerzy i instruktorzy.

Uroczystemu otwarciu Mistrzostw towarzyszyła orkiestra ze szkoły w Lubczy w gminie Wodzisław.

Goście zaproszeni na otwarcie mistrzostw uczestnicy otwarcia mistrzostwgoście uczestniczący w otwarciu mistrzostwpuchary i nagrodyzwycięzcy turniejuorkiestra

Fot. Jacenty Kita