W czwartek, 11 listopada na terenie powiatu skarżyskiego w gminach Bliżyn i Suchedniów obchodzono Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Na uroczystościach tych obecni byli przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego.   

W gminie Bliżyn samorząd powiatu skarżyskiego reprezentowali wicestarosta Anna Leżańska, skarbnik Urszula Wrona oraz kierownik Zespołu ds. Polityki Społecznej i Senioralnej Edyta Ucińska. Delegacja powiatu wzięła udział we mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w Kościele Św. Ludwika w Bliżynie oraz złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem ofiar wojny.

W gminie Suchedniów natomiast członek zarządu Tadeusz Bałchanowski i radny Jerzy Żmijewski wzięli udział we mszy św. odprawionej w Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie, a następnie złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej walczących za Ojczyznę.

msza święta w intencji Ojczyzny w Bliżynie delegacja powiatu składa wiązankę delegacja powiatu składa wiązankę

msza święta w intencji Ojczyzny w Suchedniowie delegacja powiatu składa wiązankę delegacja powiatu składa wiązankę w Suchedniowiedelegacja powiatu składa wiązankę

fot. Jacenty Kita