„Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” – pod takim hasłem już po raz siódmy odbył się konkurs recytatorski nawiązujący swoją tematyką do Święta Niepodległości. W tym roku do konkursu przystąpiło szesnastu wykonawców ze szkół podstawowych i średnich.

Przesłuchania konkursowe odbyło się 8 listopada 2021r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w  Skarżysku-Kamiennej. Jury w składzie: Jagoda Juchniewicz – długoletni pracownik MCK, Katarzyna Bilska - członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego i Beata Wojciechowska kierownik Referatu ds. Promocji w Wydziale Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oceniało recytatorów w trzech kategoriach wiekowych.

A oto wyniki konkursu.

Kategoria klasy 1-4 szkoła podstawowa

Jury w tej kategorii przyznało jedynie dwa wyróżnienia dla uczennic Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kamiennej: Amelii Kasińskiej i Laury Kądzieli.

Kategoria klasy 5-8 szkoła podstawowa

I miejsce – Jakub Warzonek – Szkoła Podstawowa nr 8 w Skarżysku-Kamiennej

II miejsce – Maja Wojciechowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku-Kamiennej

III miejsce – Alan Milcarz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku-Kamiennej

Wyróżnienia:

Aleksandra Skrzypczyk – Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym

Bartosz Bis - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku-Kamiennej

Kategoria szkoły średnie

I miejsce – Zuzanna Skuza – II Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej

II miejsce –Martyna Gula - I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej

III miejsce –Agata Florczyk -  Zespól Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej

Wyróżnienie:

Mikołaj Tarka – Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej

Przed ogłoszeniem wyników z krótkim programem artystycznym wystąpiła Bianka Warwas z II Liceum Ogólnokształcącego i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3: Olivier Domagała, Aleksander Milcarz i Wojtek Mazur. Organizatorzy dziękują za pomoc o w organizacji konkursu pani Małgorzacie Skuza oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych za użyczenie sali na przesłuchania recytatorów.

Organizatorami konkursu prozy i poezji „Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” był Referat ds. Promocji w Wydziale Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego i Zespół Placówek Oświatowych nr 3 - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skarżysku-Kamiennej.

Konkurs był  finansowany przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Wśród nagród rzeczowych były m.in. smartfony, smartwatche, smartbandy, słuchawki czy głośniki bluetooth.

VII Powiatowy Konkurs Prozy i PoezjiUczestnicy konkursuUczestnicy konkursuUczestnicy konkursuUczestnicy konkursuUczestnicy konkursuBianka WarwasLaureaci w kategorii szkoły podstawowe I-IVLaureaci w kategorii szkoły podstawowe V-VIIILaureaci w kategorii szkół średnich.

.