W sobotę, 25 września z udziałem ponad pięćdziesięciu osób odbył się międzypokoleniowy spacer zorganizowany przez stowarzyszenie „Włącz się” w ramach, wspieranego finansowo przez Powiat Skarżyski, projektu pod nazwą „Powiatowy Spacer Pokoleniowy – Z kijkami po powiecie skarżyskim”. Uczestnicy sobotniego spaceru mieli do pokonania dwa kilkukilometrowe malownicze szlaki (łatwy i nieco trudniejszy) prowadzące z Rejowa do punktu turystycznego „Oczy Ziemi” położonego na terenie Nadleśnictwa Suchedniów. Na mecie czekało na nich ognisko, poczęstunek oraz losowanie nagród. Obecna podczas wydarzenia wicestarosta Anna Leżańska podkreśliła jak istotna jest międzypokoleniowa integracja lokalnej społeczności, której tego rodzaju spotkania służą.   

Oczy Ziemi to nowa atrakcja turystyczna, powstała po zagospodarowaniu nieczynnego kamieniołomu Gębury, położonego między Skarżyskiem-Kamienną a Suchedniowem. Nazwa „Oczy Ziemi” pochodzi od charakterystycznych otworów w ścianie kamieniołomu. Miejsce to jest otoczone lasami i znajduje się na terenie Leśnictwa Stokowiec. Turyści na miejscu mogą odpocząć pod drewnianą wiatą z ławami i stołami. Do Oczu Ziemi samochodem można dotrzeć od strony Suchedniowa – dojazd prowadzi ulicą Langiewicza i Szeroką, tu można zostawić samochód i pieszo dość około 3 kilometry leśną drogą. Można też dojechać pociągiem do stacji Suchedniów Północny, skąd trzeba dojść około 2,5 km zielonym szlakiem do skrzyżowania z drogowskazem kierującym bitą drogą do kamieniołomu. (źródło: swietokrzyskie.pl)

wymarsz uczestników spaceru z Rejowa spacer po lesie                uczestnicy spaceru idą lasemdrewniany witacz z napisem Leśnictwo Stokowiec Oczy Ziemiuczestnicy spaceru wchodzą na terem punktu Oczy Ziemiognisko dla uczestnikówognisko dla uczestnikówuczestnicy spaceru na wspólnym zdjęciu z banerem powiat skarżyski

Fot. Stowarzyszenie „Włącz się”