W piątek, 24 września odbyła się premiera piosenki i teledysku pt. „Drogą jasną i prostą”. Utwór zrealizowany został, w ramach projektu „Drużyna z Naszego Podwórka”, przez skarżyską Komendę Powiatową Policji. Utwór ma przestrzegać młodzież przed skutkami zażywania narkotyków i dopalaczy. Premiera z udziałem twórców, uczestników projektu, lokalnych władz samorządowych oraz zaproszonych gości miała miejsce w MCK w Skarżysku-Kamiennej. Samorząd powiatu skarżyskiego podczas premiery reprezentowały członek zarządu Katarzyna Bilska oraz naczelnik Wydziału Edukacji , Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Renata Pacek.

Projekt „Drużyna z Naszego Podwórka” powstał z inicjatywy skarżyskich stróżów prawa, a pomysłodawcą nagrania utworu jako formy profilaktyki narkotykowej oraz autorem tekstu jest oficer prasowy skarżyskiej policji st. asp. Jarosław Gwóźdź, który zainspirował i zaprosił do współpracy szkoły, lokalnych muzyków oraz dzieci ze scholi „Alberciaki” działającej przy parafii Św. Brata Alberta. Nad muzyką do utworu pracowali: Włodzimierz Sojka, Jarosław Gwóźdź i ks. Piotr Nojek.

- Każda tego typu inicjatywa jeżeli jej skutkiem będzie to, ze choćby jedna osoba zastanowi się nim sięgnie po dopalacze czy narkotyki, to już jest sukces – mówił komendant powiatowy skarżyskiej policji  mł. insp. Tomasz Jarosz dziękując wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie.

Premiera piosenki „Drogą jasną i prostą” i teledysku, który nagrany został w charakterystycznych miejscach miasta Skarżyska-Kamiennej odbyła się 24 września 2021 w Miejskim Centrum Kultury.

Zobacz teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=lJmkO9AiUFE

tytuł piosenki i projektugoście spotkaniauczestnicy spotkaniapremiera teledyskupremiera teledyskuuczestnicy premiery teledyskupremiera teledyskupremiera teledysku premiera teledyskupremiera teledyskunazwiska osób biorących udział w teledyskunazwiska osób biorących udział w teledyskunazwiska twórców teledysku i piosenki komendant powiatowy policji dziękuje twórcomAlberciakiuczestnicy teledyskuuczestnicy projektu