W minioną niedzielę na placu zabaw im. Antoniego Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej na osiedlu Dolna Kamienna odbył się Piknik Rodzinny "Żegnajcie Wakacje - Witaj Szkoło". Piknik zorganizowany przez radnych powiatu skarżyskiego i miasta – Adama Cioka i Marka Gąskę oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Wydarzenie zostało dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2021 r. w zakresie sportu.

Jak informuje organizator Adam Ciok, członek zarządu powiatu i radny rady powiatu skarżyskiego najmłodsi uczestnicy festynu mieli do dyspozycji bezpłatne dmuchańce, elektrycznego byka, przejażdżki na koniu, tatuaże brokatowe, balony z helem. Zabawę uświetniały m.in. - występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, pokaz Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, występ akordeonisty Dominika Żaka, policja oraz liczne gry i zabawy. Na gości czekał też grill z kiełbaskami, ognisko, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, bigos oraz wata cukrowa.

Podczas festynu swoje umiejętności kulinarne zaprezentowała skarżyszczanka, uczestniczka programu MasterChef Junior edycja 2019 i 2020 Natalia Tokarska, która przepysznymi łakociami częstowała uczestników pikniku.

Były także ciekawe stoiska z atrakcjami, zabawami i licznymi konkursami przygotowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Nadleśnictwo Suchedniów i Szkołę Językową New Land.

Dla chętnych otwarta została strzelnica ASG stowarzyszenia "Patria".

Wydarzenie zostało dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2021 r. w zakresie sportu.

festyn rodzinnywystęp dzieci w strojach ludowychprzejażdżka na koniupokaz karatekostki Rubika dzieci układają kostki Rubikazabawa w przeciąganie liny

radny Adam Ciok rozdaje prezenty dzieciom

Fot. portal spottedskarzysko.pl