W niedzielę 5 września 2021r. około 40 osób przybyło do kamieniołomu Gębury, położonego między Skarżyskiem-Kamienną a Suchedniowem, aby uczestniczyć w akcji promocyjnej Powiatu Skarżyskiego.
Wydarzenie miało na celu wykonanie zdjęć propagujących turystykę i wykorzystanie ich w nowym powiatowym kalendarzu na 2022 rok. „Oczy Ziemi” okazały się bardzo atrakcyjnym miejscem dla piechurów jak i cyklistów, którzy przyjechali nawet ze Skarżyska, Suchedniowa, Starachowic i Wąchocka. Zdjęcia do kalendarza, na zlecenie powiatu, wykonał fotograf Andrzej Staśkowiak. Po sesji zdjęciowej każda z przybyłych osób mogła upiec kiełbaskę na rozpalonym ognisku i w przyjemny sposób spędzić czas w tym urokliwym miejscu.
Referat ds. Promocji bardzo dziękuje wszystkim osobom przybyłym na tę akcję. Dla każdego uczestnika przewidziany jest powiatowy kalendarz, który już niebawem będzie można odebrać w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Z chwilą, kiedy kalendarze będą już dostępne poinformujemy w oddzielnym artykule na stronie powiatowej. Podziękowania kierujemy także dla Nadleśnictwa Suchedniów, które umożliwiło przeprowadzenie całego wydarzenia.

Cykliści podczas akcji promocyjnej.Podczas wydarzenia każdy z uczestników mógł upiec kiełbaskę. Na zdjęciu Starosta Skarżyski Artur Berus oraz Katarzyna Bilska, Członek Zarządu Powiatu.Uczestnicy akcji promującej turystykę podczas wizyty w kamieniołomie Gębury.Grupowe zdjęcie uczestników wydarzenia. Uczestnicy akcji promocyjnej przy ognisku.W akcji promocyjnej uczestniczyły całe rodziny. Brama wjazdowa na "Oczy Ziemi"Jeden z uczestników akcji promującej turystykę w powiecie skarżyskim.

Zdjęcia: Spotted Skarżysko