Zarząd Powiatu Skarżyskiego zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do udziału w akcji promocyjnej Powiatu - „Oczy Ziemi” w obiektywie. Wydarzenie zaplanowane zostało w urokliwym miejscu „Oczy Ziemi” na terenie suchedniowskich lasów w najbliższą niedzielę 5 września o godz. 11.45.

Już w tą niedzielę 5 września 2021 r. warto wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerową do kamieniołomu Gębury, położonego między Skarżyskiem-Kamienną a Suchedniowem, gdzie znajduje się nie lada atrakcja „Oczy Ziemi”. O godz. 11.45 na miejscu odbędzie się krótka akcja promocyjna Powiatu Skarżyskiego, której celem będzie wykonanie zdjęć propagujących turystykę, a zarazem reklamujących to urokliwe miejsce stworzone przez Nadleśnictwo Suchedniów. Do „Oczu Ziemi” najprościej dotrzeć od ulicy Langiewicza w Suchedniowie, skręcając w ulicę Szeroką i zostawiając auto przy wejściu do lasu. Po ok trzech kilometrach wędrówki szeroką drogą leśną dojdziemy na miejsce. Inne warianty to dotarcie zielonym szlakiem turystycznym ze Skarżyska na Wykus. Od stacji Suchedniów Północny to jakieś 2,5 kilometra wędrówki, a od Mostek około czterech kilometrów. Od przebiegu szlaku trzeba do "Oczu Ziemi" odbić 300 metrów. O miejscu skrętu informuje tabliczka.

Po sesji zdjęciowej każda z przybyłych osób będzie mogła upiec kiełbaskę na rozpalonym ognisku i w każdy możliwy, a sobie przyjemny sposób, spędzić dowolną ilość czasu w tym urokliwym miejscu. 

Wydarzenie to, to doskonała alternatywa dla aktywnego i przyjemnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wspólna biesiada służyć będzie także integracji mieszkańców naszego powiatu. Zrobione podczas eventu zdjęcia, posłużą m.in. do promocji turystyki naszego regionu poprzez wykonanie kalendarzy ściennych na rok 2022 oraz innych publikacji powiatowych.

Szczegóły w regulaminie.

docxRegulamin.docx17.92 KB

pdfRegulamin.pdf305.06 KB