W piątek, 27 sierpnia w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste zakończenie 12. edycji Letniej Akademii Karate. W spotkaniu samorząd powiatu skarżyskiego reprezentował członek zarządu Adam Ciok, który pogratulował organizatorom wytrwałości w realizacji kolejnych edycji Akademii. Życzył kontynuacji tej inicjatywy w następnych latach podkreślając pozytywną rolę Akademii w zachęcaniu dzieci i młodzieży do większej aktywności ruchowej.

W zajęciach sportowych, w ramach tegorocznej Letniej Akademii Karate wzięło udział ponad 100 dzieciaków w wieku od 4 do 16 lat. W dwutygodniowych zajęciach połączonych z dodatkowymi atrakcjami jak m.in. wycieczka do Parku Rodzinnego Energylandia w Zatorze wzięło udział ponad 100 dzieciaków w wieku od lat 4 do 16. Obok zajęć sportowych, podczas których poznawano techniki bokserskie, karate czy kickbokserskie uczestnicy odwiedzili park trampolin Jump City w Warszawie, Park Wodny w Krakowie, Park of Poland Suntago w Mszczonowie czy Park Rodzinny Energylandia w Zatorze.  

Organizatorem 12. edycji Letniej Akademii Karate był sesnei Zbigniew Zaborski i Zarząd Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team.  

Adam Ciok składa gratulacje organizatorom Akademiiuczestnicy akademii karatepokaz walk karateA. Ciok wręcza dzieciom upominki

Fot. portal spottedskarzysko.pl