W poniedziałek, 14 czerwca starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali na rzecz Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej nowoczesny, wielofunkcyjny analizator przesiewowy. Sprzęt za blisko 50 tys. zł trafił do laboratorium OLK i służyć będzie do diagnostyki pacjentów.

Analizator przesiewowy to kolejny sprzęt zakupiony przez powiat skarżyski na potrzeby powiatowych jednostek służby zdrowia w ramach projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”.

- Powiat skarżyski realizuje duży projekt, w ramach którego pozyskaliśmy na walkę z covidem prawie 3 mln 600 tys. zł., z którego przede wszystkim wyposażamy nasze jednostki ochrony zdrowia. Tym razem zakupiliśmy ze środków z projektu analizator do laboratorium o wartości prawie 50 tys. zł.. Myślę, że sprzęt ten będzie dobrze służył naszym pacjentom – mówił podczas przekazania aparatu starosta Artur Berus. – Obwód Lecznictwa Kolejowego jest największą przychodnią w Skarżysku, ma zadeklarowanych prawie 10 tys. pacjentów. My poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego chcemy przede wszystkim stale poprawiać jakość leczenia  – dodał starosta.

Przekazany przez Zarząd Powiatu Skarżyskiego sprzęt to wysokospecjalistyczny analizator do badań biochemicznych i jak zapewnia dyrektor OLK, dr Mateusz Korzeniewski wniesie on znaczny wkład w walce z pandemią covid oraz jej powikłaniami.

- Analizator ten jest aparatem bardzo nowoczesnym, wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze. Wykonuje ok. 70 analiz na godzinę. Na pewno dobrze przysłuży się pacjentom zgłaszającym się do naszego laboratorium do naszej przychodni zwłaszcza, że jesteśmy w dobie pandemii koronawirusa, na pewno wniesie to znaczny wkład w walce z pandemią covid oraz jej powikłaniami, których to nasi pacjenci doświadczają coraz częściej – zaznaczył dr Mateusz Korzeniewski dziękując w imieniu pacjentów i pracowników przychodni Zarządowi i Radzie Powiatu Skarżyskiego za darowiznę.      

władze powiatu i personel OLK uczestniczą w przekazaniu sprzętustarosta przekazuje sprzętprezentacja nowego analizatora analizator przesiewowyanalizator przesiewowywspólna fotografia władz powiatu i personelu OLK