Stowarzyszenie Pomocy ARKA NOEGO uruchomiło przy ul. Aptecznej 7 w Skarżysku-Kamiennej Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży. W oficjalnym otwarciu ośrodka, które odbyło się w poniedziałek, 7 czerwca wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego - starosta Artur Berus i członek Adam Ciok. Głównym zadaniem nowego ośrodka pomocy jest świadczenie nieodpłatnie pomocy psychologicznej dzieciom oraz młodzieży uczącej się do 21 roku życia.

- Cieszę się, że projekt, który ARKA NOEGO złożyła do NFZ został zakwalifikowany, uzyskał dofinansowanie i dzisiaj możemy dokonać oficjalnego otwarcia. Jako starosta powiatu skarżyskiego wiem, że dzisiaj psychika młodzieży, szczególnie po tym ciężkim okresie covidowym, jest w różnym stanie. Więc taki ośrodek z takimi poradami otwarty dla młodzieży na pewno będzie pozytywnym akcentem na terenie naszego powiatu – mówił podczas otwarcia starosta Artur Berus gratulując pomysłu i zaangażowania w jego realizację prezesowi oraz całemu zespołowi Stowarzyszenia Pomocy ARKA NOEGO.     

Jak zaznaczył Paweł Włosek, prezes stowarzyszenia, Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży w Skarżysku-Kamiennej ma wpierać bezpłatną terapią osoby z powiatu skarżyskiego, które borykają się z trudnościami natury psychicznej, emocjonalnej czy zaburzeniami zachowania. Obecnie z ośrodkiem współpracuje zespół 20 osób. Są to terapeuci środowiskowi, terapeuci uzależnień, psychoterapeuci, lekarze psychiatrzy.  

Poradnia działa codziennie od godz. 8:00 do 19:00 przy ul. Aptecznej 7 w Skarżysku-Kamiennej.

W otwarciu nowego ośrodka uczestniczyli przedstawiciele samorządów: województwa świętokrzyskiego, powiatu skarżyskiego i gminy Skarżysko-Kamienna oraz przedstawiciele szpitala powiatowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

wejście do ośrodka pomocy psychologicznej i pedagogicznejuczestnicy otwarcia ośrodkauczestnicy otwarcia ośrodkastarosta skarżyski przecina wstęgęprzecięcie wstęgi przez członka zarządu prezes stowarzyszenia otwiera ośrodektabliczka z napisem sala terapii grupowej wyposażenie pomieszczeń do terapiiwyposażenie pomieszczeń do terapiipokój do terapiipokój w ośrodkuuczestnicy otwarcia ośrodka w budynkuuczestnicy otwarcia ośrodka wewnątrz budynkuzwiedzanie ośrodkazwiedzanie ośrodka

fot. Mariusz Busiek, Portal skarzysko24.pl