W czwartek, 27 maja członek zarządu powiatu skarżyskiego Katarzyna Bilska reprezentowała władze powiatu skarżyskiego podczas inauguracji zajęć sportowych dla seniorów realizowanych przez Stowarzyszenie „Włącz się”. Cykliczne zajęcia prowadzone będą na lodowisku miejskim, w ramach realizacji zadania „Aktywni na plus” współfinansowanego m.in. przez Powiat Skarżyski. Fitness odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki i czwartki do końca wakacji.   

Projekt „Aktywni na plus” ma na celu m.in. poszerzanie oferty sportowej promującej sportowy  styl  życia  wśród seniorów, wzrost aktywności fizycznej w tej grupie wiekowej, promowanie wspólnego spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i interesujący dla środowisk senioralnych oraz utrwalenie pozytywnego wzorca osób w wieku senioralnym w lokalnej społeczności.

W oficjalnym rozpoczęciu realizacji projektu „Aktywni na plus” uczestniczyli przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego i gminnego - sekretarz województwa świętokrzyskiego Mariusz Bodo, członek zarządu powiatu skarżyskiego Katarzyna Bilska, kierownik zespołu ds. polityki społecznej i senioralnej starostwa powiatowego Edyta Ucińska oraz Małgorzata Niewiadomska, odpowiedzialna za promocję w gminie.

Jak informują pomysłodawczynie przedsięwzięcia -  Monika Pogodzińska i Paulina Pałka ze Stowarzyszenia „Włącz się” osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych zajęć, mają do wyboru tabatę (poniedziałki, godzina 18.00) i pilates (czwartki, godzina 18.00). Zaznaczają także, iż grupą docelową projektu są seniorzy z terenu powiatu skarżyskiego, którzy z zaproponowanej formy aktywności korzystają chętnie, co było widocznie już na pierwszych inauguracyjnych zajęciach.

Zajęcia fitness dla seniorów prowadzić będzie Katarzyna Kotte - magister fizjoterapii, instruktor nowoczesnych form fitness, trener. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie na kierunku fizjoterapia oraz wielu specjalistycznych kursów z zakresu fitness i rehabilitacji m.in. AQUA PNF, KISIOLOGY TAPING, step, zdrowy kręgosłup.

Zadanie współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Powiat Skarżyski oraz Gminę Skarżysko-Kamienna.

Organizatorem jest stowarzyszenie „Włącz się” przy współpracy Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Studia Treningu Kasia Kotte.  

seniorzy ćwiczą podczas zajęć inauguracyjnych

członek zarządu Katarzyna Bilska gratuluje seniorom aktywnościgoście inauguracjigoście inauguracjipomysłodawczynie projekturoll up powiatu wspieramy sportseniorzy ćwiczą na lodowisku miejskim

Fot. Stowarzyszenie "Włącz się"