„Dziękuję Wam za służbę pełną poświęcenia, dziękuję, że mieszkańcy naszego powiatu w tym szczególnym okresie pandemii mogli na Was liczyć. W dniu Waszego święta życzę zdrowia i satysfakcji, a wszystkim osobom odznaczonym oraz wyróżnionym awansami na wyższe stopnie służbowe serdecznie gratuluję” – mówił starosta Artur Berus podczas uroczystego Apelu z okazji Dnia Strażaka, który odbył się 20 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.  Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tegoroczne obchody Dnia Strażaka miały charakter kameralny.

Uroczysty Apel był okazją do wręczenia strażakom i pracownikom komendy powiatowej aktów nominacyjnych na wyższe stopnie awansu zawodowego oraz medali i odznaczeń resortowych za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych oraz do przekazania i poświęcenia dwóch nowoczesnych pojazdów ratowniczych. Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej w tym roku wzbogaciła się o najnowocześniejszą w województwie drabinę mechaniczną NSD30 oraz o pojazd typu quad. Jak zaznaczył komendant powiatowy KPPSP st. bryg. Marcin Machowski pojazdy te przyczynią się do podnoszenia jeszcze większej skuteczności działań ratowniczych oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Gratulacje, życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania dla strażaków złożył obecny na uroczystości starosta Artur Berus

- Dziękuję Wam za służbę pełną poświęcenia, dziękuję, że mieszkańcy naszego powiatu w tym szczególnym okresie pandemii mogli na Was liczyć. W dniu Waszego święta życzę zdrowia i satysfakcji, a wszystkim osobom odznaczonym oraz wyróżnionym awansami na wyższe stopnie służbowe serdecznie gratuluję. Gratuluję kolejnych zakupów sprzętu do naszej komendy. Wiemy, że ludzie są najważniejsi ale najtrudniejszych zadań nie da się wykonać bez odpowiedniego sprzętu  – mówił starosta Artur Berus.

Wśród gości uczestniczących w uroczystym Apelu z okazji Dnia Strażaka byli: marszałek województwa świętokrzyskiego i jednocześnie prezes Związku OSP w powiecie skarżyskim Andrzej Bętkowski, świętokrzyski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Ciosek, ks. prałat, kustosz Sanktuarium Matko Bożej Ostrobramskiej dr Jerzy Karbownik, kapelan i opiekun duchowy skarżyskich strażaków i druhów oraz komendant powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Tomasz Jarosz.      

starosta składa życzenia i gratulacje strażakomstarosta składa życzenia i gratulacje strażakomstrażacy wciągają flagę na masztgoście Dnia Strażakanowe wozy strażackie dla komendystrażacy stoją na uroczystym apeludyplom z gratulacjamiwspólna fotografia odznaczonych strążaków z władzami województwa i powiatustarosta gratuluje wyróżnionym strażakomwręczenie odznaczeńgratulacjeawansowani strażacynowe wozy strażackieprzekazanie kluczy do nowych wozówpoświęcenie wozów  nowy sprzętprezent dla kapelana