W czwartek, 6 maja ruszą pierwsze szczepienia w przygotowanym, przez Powiat Skarżyski i Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej, powiatowym punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się w Sali konferencyjnej starostwa przy Placu Floriańskim 1 (budynek, w którym mieści się biblioteka pedagogiczna). Już od 5 maja w starostwie powiatowym będzie można telefonicznie uzyskać informację dotyczącą rejestracji na szczepienia w tym punkcie. Od 13 maja szczepienia będzie można wykonać także w drugim powiatowym punkcie szczepień zlokalizowanym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Szpitalnej 1.  

Powiatowe Punkty Szczepień Powszechnych przygotowane i zorganizowane przez powiat skarżyski przeszły pozytywną weryfikację Narodowego Funduszu Zdrowia, zostały włączone do Systemu Dystrybucji Szczepionek i od tygodnia są gotowe do uruchomienia.     

- Dziękuję, pracownikom Starostwa, OLK i Szpitala odpowiedzialnym za przygotowanie i uruchomienie powiatowych punktów szczepień powszechnych za zaangażowanie oraz za to, że w tak krótkim czasie stanęli na wysokości tego niełatwego zadania. Było to bowiem niemałe wyzwanie zarówno od strony organizacyjnej, logistycznej, jak i tej związanej z wyposażeniem punktów w odpowiedni sprzęt medyczny, techniczny czy informatyczny. Wiem, że dzięki temu nasi mieszkańcy, którzy będą korzystać z tych punktów będą sczepieni w dogodnych warunkach, przez wykwalifikowaną kadrę medyczną – zaznacza starosta Artur Berus.    

Decyzja o tym kiedy powiatowe punkty szczepień rozpoczną swoją działalność była uzależniona od dostawy szczepionek do obu punktów z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

- Na obecną chwilę otrzymaliśmy dawki preparatów firm Astra Zeneca i Moderna. Tymi szczepionkami mieszkańcy powiatu, którzy skorzystają z naszego punktu szczepień przy Placu Floriańskim, będą szczepieni w maju. Na czerwiec w tym punkcie planowane są szczepienia szczepionkami firmy Pfaizer. Natomiast tydzień później, 13 maja w naszym drugim punkcie zlokalizowanym w szpitalu będzie się można zaszczepić szczepionką firmy Pfaizer – informuje sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz, koordynująca akcją szczepień powszechnych w powiecie skarżyskim.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej  (Sala konferencyjna starostwa w budynku, w którym mieści się biblioteka pedagogiczna) będzie pracować od poniedziałku do piątku w systemie dwuzmianowym w godzinach od 8:00 - 13:00 i od 15.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedzielę w systemie jednozmianowym od 9.00 do 14.00. Szczepienia w tym punkcie prowadzone są we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej.

Aby się zarejestrować do powiatowego punktu sczepień przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej należy:

  • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Ponadto pod uruchomionymi od 5 maja numerami telefonów 41 375 70 51 lub 41 375 70 52 będzie można uzyskać wszelkie informacje o szczepieniach w punkcie przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej. 

Drugi Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19, który zlokalizowany jest w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Szpitalnej 1 (budynek dawnego oddziału zakaźnego) rusza ze szczepieniami już 13 maja br.. Ten punkt będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30. Na szczepienie (szczepionką firmy Pfaizer) na dzień 13 maja można się już rejestrować poprzez ogólnodostępne kanały rejestracji jak - bezpłatna infolinia, SMS i e-rejestracja. Informacje odnośnie szczepień w punkcie przy ul. Szpitalnej 1 udzielane będą pod numerami telefonów 41 375 70 53 lub 41 375 70 54 również od 5 maja br..

W każdym z tych punktów przygotowane są po trzy stanowiska szczepień, które obsługiwać będą zespoły szczepienne złożone z osoby kwalifikującej i wykonującej szczepienia oraz z osoby do czynności administracyjnych. Szczepienia wykonywać będą wykwalifikowane pielęgniarki.

W celu sprawnej realizacji szczepień oraz skrócenia czasu pobytu w punkcie szczepień prosimy, aby pacjenci pojawiali się w wybranym punkcie szczepień na 10 min. przed umówionym szczepieniem z wypełnionym Kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19.

pdfPobierz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 tutaj581.02 KB

tablica stojąca z napisem punkt szczepieństarosta, sekretarz powiatu i kierownik wydziału mienia wizytują przygotowany punkt szczepień

od lewej: Starosta Artur Berus, sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz, kierownik referatu ds. Mienia i Obsługi Gospodarczej Dariusz Zalega podczas wizytacji powiatowego punktu szczepień powszechnych przy Placu Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej

stanowiska do szczepień starosta Artur Berus na tle stanowiska do szczepień z informacją o godzinach otwarciawyposażenie punktu szczepieńmiejsce - poczekalnia dla pacjentów w punkcie szczepień stanowisko do rejestracji elektronicznej stanowisko do szczepieństanowisko do szczepień z wyposażeniem elektroniczna bramka do mierzenia temperaturywejście do punktu szczepień