Igor Kuczyński dziesięcioletni sportowiec ze Skarżyska Kościelnego będzie promował powiat skarżyski podczas zawodów gokartowych Bonus Winter Cup w Campilos w Hiszpanii, które mają się odbyć w dniach od 6 do 13 lutego bieżącego roku. W środę, 3 lutego, na dzień przed wyjazdem na zawody do Hiszpanii, Igor wraz z tatą Mateuszem gościł w starostwie powiatowym, gdzie spotkał się ze starostą Arturem Berusem i członek zarządu powiatu Katarzyną Bilską. Podczas spotkania samorządowcy pogratulowali młodemu zawodnikowi dotychczasowych osiągnięć,  życzyli sukcesów w najbliższych zawodach oraz w dalszej drodze sportowej.

 – Sport jest w życiu ważny, gdyż uczy wszystkiego co najlepsze w życiu. Uczy pokory, uczy wygrywać, ale uczy też i przegrywać. A jak się przegrywa to trzeba umieć to zrobić z honorem i godnością. Nie można się nigdy poddawać. Zawsze, bez względu na wynik, trzeba wierzyć w sukces i ten sukces przyjdzie – podkreślił w rozmowie z młodym sportowcem starosta Artur Berus.

Tata Igora Mateusz Kuczyński zaznaczył, że jeśli w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią zawody międzynarodowe Winter Cup w Hiszpanii nie odbędą się planowanym terminie, wówczas chłopiec będzie tam przez tydzień trenował, gdyż już na początku marca zaplanowany ma udział w kolejnych zawodach w Poznaniu.       

Igor Kuczyński dziesięcioletni kierowca gokarta jest członkiem Automobilklubu w Radomiu. Przygodę z kartingiem rozpoczął rok temu od udziału w formule profesjonalnych wyścigów kartingowych Rotax Max Challenge Poland, gdzie w kategorii Micro Max zajął 8. miejsce. W kolejnych zawodach Igor wystartował już w kategorii Mini Max, gdzie zawodnicy gokartów osiągają na torze wyścigowym prędkość ponad 120 km/h.  W październiku 2020 r. w zawodach Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu, w kategorii 125 Mini Max Igor zajął wysokie, bo  4.miejsce.      

sportowiec razem z tatąprezentuje kask spotkanie zarządu z młodym sportowcemwspólna fotografia z kartingowcem