Powiat skarżyski zakupił dla Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, za blisko 100 tys. zł, nowy zestaw wideoendoskopowy do diagnozy w obrębie głowy i szyi. Wideoendoskop trafił na Oddział Otolaryngologii, gdzie będzie wykorzystywany do diagnostyki pacjentów szpitala. Sprzęt zakupiony został w ramach projektu Stop koronawirusowi!. Nowy sprzęt przekazany na potrzeby szpitala został zaprezentowany przez dr Bartłomieja Kamińskiego w obecności starosty Artura Berusa i dyrektora szpitala Leszka Lepiarza.

- Dobra, wykwalifikowana kadra medyczna w połączeniu z nowoczesnym sprzętem to gwarancja świadczenia usług na wysokim poziomie. A na takie usługi stawiamy w naszym szpitalu, dlatego każdy zakup nowego sprzętu, który umożliwi wczesną diagnozę to powód do zadowolenia. To także kolejny krok naprzód w rozwoju i modernizacji szpitala – mówi starosta Artur Berus. - Teraz zakupiliśmy dla Oddziału Otolaryngologii zestaw wideoendoskopowy do diagnozy w obrębie głowy i szyi, za blisko 100 tys. zł i to jeszcze nie koniec. Planujemy, jeszcze w tym roku, także  w ramach projektu Stop koronawirusowi! zakupić dla naszego szpitala kolejny sprzęt za ok. 200 tys. zł.  Będzie to m.in. kardiomonitor, kolonoskop, gastroskop, komora laminarna, zamgławiacz czy maty dekontaminacyjne - informuje starosta. 

Nowy zestaw wideoendoskopowy stanowić będzie wyposażenie Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Sprzęt ten umożliwi leczenie pacjentów na jeszcze lepszym, wyższym poziomie. Zadowolenia z nowego nabytku na potrzeby oddziału nie ukrywają zarówno dyrektor szpitala Leszek Lepiarz jak i kierownik Oddziału Otolaryngologicznego dr Bartłomiej Kamiński. Jak zaznacza dr Kamiński nowy aparat może być wykorzystany w diagnostyce zarówno najmłodszych pacjentów jak i osób dorosłych począwszy od schorzeń trzeciego migdałka u dzieci poprzez wszystkie schorzenia nosowe, a na diagnostyce nowotworów głowy i szyi kończąc. Pacjenci mogą być badani w odstępie półgodzinnym. Wideoendoskop jest także narzędziem diagnostycznym wymaganym przy realizacji „Programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi”, do którego przystąpił szpital.

dr Kamiński prezentuje nowy sprzętwideoendoskopstarosta zapoznaje się z możliwościami technicznymi nowego aparatu dyrektor szpitala, starosta i kierownik oddziału otolaryngologicznego przy nowym sprzęcie