W niedzielę 31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W akcję zaangażował się członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok, który osobiście kwestował na ulicach Skarżyska-Kamiennej. Samorządowiec, jako wolontariusz WOŚP zebrał 7 tysięcy 74 złote i 80 groszy i jak donoszą lokalne media jest to prawdopodobnie wolontariacki rekord w historii skarżyskiego sztabu.

- Dzięki Waszemu dobremu sercu udało się zebrać na rzecz WOŚP 7074,80 zł. Mimo mrozu jaki panował dziś na dworze wasze serca i datki były wspaniałe, uśmiech na twarzy mimo maseczek na twarzach było widać. […] Aż sam nie mogę uwierzyć, że dziś byłem wolontariuszem WOŚP po raz pierwszy – tak na swoim facebookowym profilu na gorąco relacjonował wynik zbiórki i dziękował ofiarodawcom Adam Ciok. Zapowiedział również, że w poniedziałek podsumuje wszystkie licytacje, które były licytowane na jego profilu.

a. Ciok kwestuje na rzecz WOŚProzliczenie puszki Adama Cioka w sztabie WOŚProzliczenie puszki Adama Cioka w sztabie WOŚPSamorządowiec prezentuje rozliczenie puszki

dokument WOŚP potwierdzający rozliczenie puszki

Fot. spottedskarzysko.pl