Starostwo Powiatowe w Skarżysku -Kamiennej włączyło się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Na terenie powiatu stanęły już kosze w trzech  punktach: przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Konarskiego 20, przed D.H Bartek przy ul. Sokolej w Skarżysku-Kamiennej oraz przy Niepublicznym Przedszkolu w Bliżynie przy ul. Kościuszki.

W tej chwili nakrętki są zbierane przez trzy stowarzyszenia na konkretne cele charytatywne.  W akcję powiatu włączyły się: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Równoległej 23 przy których działa Stowarzyszenie Tęcza, Towarzystwo Przyjaciół  Bliżyna  przy którym działa Niepubliczne Przedszkole oraz Stowarzyszenie Instytut bł. S. Ewy Noiszewskiej z siedzibą w Lipowym Polu Plebańskim.

Zainteresowane naszą akcją instytucje, stowarzyszenia czy osoby organizujące zbiórkę dla konkretnej osoby niepełnosprawnej, proszone są o kontakt z Referatem ds. Promocji w Wydziale Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki tel. 41 39 53 009.

Na podstawie przyjętych od Państwa zgłoszeń będzie ustalany nowy harmonogram adresatów zbiórek. Zachęcamy mieszkańców do zbierania i wrzucania nakrętek do serc.
Pamiętajmy - tak niewiele może pomóc tak wielu.

Montaż kosza  przy Niepubulcznym Przedszkolu w Bliżynie

Zamontowany kosz przy Domu Handlowym Bartek w Skarżysku-Kamiennej

Zapełniony kosz na nakrętki przed Starostwem Pwiatowym w Skarżysku-Kamiennej