Dzień Edukacji Narodowej, przypadający 14 października, w tym roku z powodu epidemii w powiecie skarżyskim będzie miał inną formułę niż dotychczas. Ze względów bezpieczeństwa nie zostanie zorganizowana główna uroczystość z tej okazji, ale mimo tego pracownicy jednostek oświatowych podległych powiatowi zostaną wyróżnieni zarówno odznaczeniami państwowymi, nagrodami ministerialnymi, kuratoryjnymi jak i nagrodami Starosty Skarżyskiego.

Z informacji przekazanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach wynika, że łącznie 22 nauczycieli i pedagogów z powiatowych placówek oświatowych zostało odznaczonych i nagrodzonych Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Odznaczenia te zostaną przekazane wyróżnionym w późniejszym terminie wyznaczonym przez kuratorium.

Ponadto starosta Artur Berus z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznał nagrody 24 pracownikom oświaty. Nagrody Starosty Skarżyskiego zostaną w tym roku przekazane bezpośrednio do szkół.

W związku z tym, iż sytuacja epidemiczna uniemożliwiła bezpośrednie spotkanie władz powiatu z nauczycielami i pracownikami oświaty starosta Artur Berus i przewodniczący rady Jacek Jeżyk w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Skarżyskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali najserdeczniejsze podziękowania za pracę oraz zaangażowanie w edukację i wychowanie młodych ludzi i inspirowanie ich do twórczego myślenia. Życzyli wszystkim zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, oraz powodzenia w życiu osobistym. Życzyli także, aby praca, którą wykonują nauczyciele i pracownicy oświaty, była otaczana szacunkiem, życzliwością i uznaniem społecznym. 

Poniżej prezentujemy listę odznaczonych i nagrodzonych nauczycieli ze szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Skarżyski

Brązowy Krzyż Zasługi  

1. Kęczkowska Sylwia – nauczyciel – Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej

Medal Złoty za Długoletnią Służbę

1. Wikło Alicja – pedagog - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę

1. Bury Jolanta – wicedyrektor - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej

2. Kowalska Mariola – nauczyciel - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kam.

3. Maćkowiak Martyna – dyrektor - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej

4. Romanowska Joanna – dyrektor - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kam.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę

1. Dekarczyk Katarzyna – nauczyciel - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej

2. Milcarz Dorota – nauczyciel – II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej

„Medal Komisji Edukacji Narodowej”

1. Berliński Piotr – nauczyciel – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

2. Domagalska Jolanta – nauczyciel - Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej

3. Gelar Mariusz – nauczyciel - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

4. Kaczmarski Sylwester – nauczyciel - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

5. Karpeta Marcin – nauczyciel - Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej

6. Kruk Marcin – dyrektor – Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej

7. Krzemińska Małgorzata – nauczyciel - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

8. Mrówka Ilona – nauczyciel - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

9. Plucner Anna – nauczyciel - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

10. Sosnowski Jarosław – nauczyciel - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

1. Romanowska Joanna – dyrektor -  Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

1. Romanowska Joanna – dyrektor -  Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku Kamiennej

2. Wikło Alicja – pedagog - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej

3. Żurawka Joanna – dyrektor - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

Nagrody Starosty otrzymują:

1. Białek Wojciech                          – I Liceum Ogólnokształcące,

2. Maćkowiak Martyna                   – I Liceum Ogólnokształcące,

3. Wójcik Anna                                – I Liceum Ogólnokształcące,

4. Buryło Paweł                               – II Liceum Ogólnokształcące,

5. Bińczak Robert                            – II Liceum Ogólnokształcące,

6. Janiec Małgorzata                      – II Liceum Ogólnokształcące,

7. Burtnik Grażyna                         - Zespół Szkół Technicznych

8. Frątczak Arkadiusz                    - Zespół Szkół Technicznych

9. Janicki Przemysław                   - Zespół Szkół Technicznych

10. Cybulska Marlena                   - Zespół Szkół Ekonomicznych,

11. Madej Edyta                              - Zespół Szkół Ekonomicznych,

12. Kęczkowska Sylwia                 - Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych,

13. Sobocha Agnieszka                 - Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych,

14. Bracha Marzena                       - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych,

15. Sosnowski Jarosław               - Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych,

16. Wątła Ilona                                - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,

17. Pietras Anna                              - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,          

18. Kruk Marcin                               - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,

19. Krajewska Ewa                         - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,

20. Lisowska-Miernik Aneta          - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2,

21. Paleczna Monika                       - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2,

22. Kępa Jacek                                 - Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych,

23. Ochap-Tasak Anna                    - Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych,

24. Sowa Zbigniew                           - Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!