W sobotę, 19 września nad zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej odbyła się impreza charytatywna pn. „Charytatywne kółko dla Jaśka  - Wspólnie okrążymy Zalew Rejów”. Głównym celem imprezy było zebranie pieniędzy na leczenie Jana Czarnoty, małego Iron Mana, u którego w czerwcu br. zdiagnozowano neuroblastomę IV stopnia - nieoperowaną postać nowotworu umiejscowionego w jamie brzusznej. Czterolatek od tego czasu przebywa w szpitalu, gdzie otrzymuje chemię mającą na celu zmniejszenie guza, co być może poskutkuje tym, że guz będzie można usunąć operacyjnie. Potem chłopca będą czekać kolejne etapy leczenia, w tym kosztowna i nierefundowana immunoterapia. Część leczenia możliwa jest do wykonania tylko w USA, co wiąże się dużymi kosztami mogącymi sięgnąć nawet miliona złotych.

Na zaproszenie przyjaciół Jaśka do udziału w imprezie odpowiedziało wielu ludzi o otwartych sercach, którzy poprzez m.in. - bieg, spacer, jazdę na rowerze, jazdę na rolkach oraz zbiórkę krwi dla Jaśka wsparli akcję obecnością oraz datkami. Na trasie biegowej, wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami starostwa, radnymi i mieszkańcami powiatu aktywnie uczestniczył także starosta Artur Berus.

- Walka o zdrowie jest bezcenna! Jeśli więc mogę poprzez moją aktywność dorzucić swoją cegiełkę, to oczywiście biegnę i wspieram. Charytatywne kółko dla Jaśka to szczytny cel, akcja znakomicie zorganizowana, dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział i gratuluję organizatorom. Jasiek ma wspaniałych przyjaciół – powiedział starosta Artur Berus podsumowując sobotnie wydarzenie.           

Cały dochód z akcji charytatywnej zostanie przekazany na leczenie Jana Czarnoty.

Do akcji wspierającej zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Jasia Czarnoty może włączyć się każdy. Cały czas bowiem na stronie się pomaga prowadzona jest zbiórka: https://www.siepomaga.pl/jan-czarnota. Można także dołączyć do grupy Licytacje dla Jasia Czarnoty: https://www.facebook.com/groups/994673337638776     

1

2

3626993119142

4 copy

W materiale wykorzystano zdjęcia z portali spottedskarzysko.pl oraz skarzysko24.pl