W czwartek, 17 września w hotelu „Paradiso” w Suchedniowie uroczystą Ceremonią Otwarcia zainaugurowano trzydniowy VI Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Polska - Skarżysko-Kamienna 2020. W turnieju wystartuje 80 zawodników z 10 Oddziałów Regionalnych z całej Polski. W ceremonii otwarcia samorząd powiatu skarżyskiego reprezentowali starosta Artur Berus oraz członek zarządu Adam Ciok. Starosta witając na ziemi skarżyskiej zawodników, trenerów, wolontariuszy podkreślił, że w tej rywalizacji sportowej nie wynik jest najważniejszy lecz możliwość pokonywania własnych ograniczeń.

- Sport to niezwykła dziedzina aktywności, dzięki której pokonujemy bariery i słabości, hartujemy charakter i udowadniamy sobie samym oraz innym, że stać nas na więcej. Sport uczy nas wygrywać ale także i przegrywać. Jak przegrywamy to zawsze z godnością i honorem. Tu na turnieju bowlingowym na pewno wszyscy będą wygrani – mówił starosta Artur Berus życząc zawodnikom wielu sportowych osiągnięć. – Jestem szczęśliwy, że ta piękna ogólnopolska impreza sportowa odbywa się po raz kolejny w powiecie skarżyskim. Mam nadzieje, że pobyt na ziemi skarżyskiej będzie dla zawodników, kibiców oraz gości niezapomniany – dodał starosta.

Do soboty areną zmagań dla Specjalnych Sportowców, którzy przybyli na turniej bowlingowy z całej Polski będzie skarżyska kręgielnia przy ul. Rejowskiej 99. - Poza czasem poświęconym na zmagania sportowe nasi Goście będą mieli także okazję zwiedzić główną atrakcję turystyczną naszego miasta, jaką niewątpliwie jest Muzeum im. Orła Białego  – informuje członek Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska Jacek Jamroz.

Zmagania na torach bowlingowych zakończą się w sobotę medalową dekoracją zawodników oraz Ceremonią Zamknięcia VI Ogólnopolskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych Polska - Skarżysko-Kamienna 2020.

zawodnicy specjalni wciągają na maszt flagę O;impiad Specjalnych733.jpgd415T2T3T4T5T6T7T8T 1