W środę 12 sierpnia Powiat Skarżyski przekazał kolejne środki pozyskane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tym razem pieniądze w wysokości ponad 45 tys. złotych trafiły do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy ul. Równoległej w Skarżysku-Kamiennej. Dofinansowanie umożliwi Warsztatom wykonanie remontu dachu, wymianę orynnowania oraz przyłącza instalacji wodnej w świetlicy należącej do placówki. Umowę na realizację zadania w ramach pozyskanego dofinansowania podpisali przedstawiciele władz powiatu – wicestarosta Anna Leżańska i członek zarządu Katarzyna Bilska z kierownikiem WTZ „Tęcza” Dariuszem Stachurą.

Środki na realizację remontu świetlicy należącej do WTZ „Tęcza” pozyskane zostały w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” i stanowią aż 80% wartości zaplanowanego zadania.

- Łączna wartość projektu to koszt rzędu ponad 57 tys. zł, przy czym dofinansowanie z PFRON stanowi 45 tys. 600 zł, a wkład własny warsztatów wynosi ponad 11 tys. 400 zł – informuje wicestarosta Anna Leżańska zaznaczając, że w tym roku po raz pierwszy pokazały się w PFRON środki na remonty dla stowarzyszeń, po które powiat sięgnął skutecznie.

Świetlica to obiekt o powierzchni 400 m i jest jedynym miejscem, gdzie można zgromadzić razem wszystkich uczestników WTZ, które obecnie mają już 75 podopiecznych. Dlatego zadowolenia z pozyskanych środków na remont budynku nie kryje kierownictwo Warsztatów.

- Dzięki temu projektowi będziemy mogli zrealizować remont świetlicy, którą otrzymaliśmy od starostwa powiatowego dla naszych podopiecznych niepełnosprawnych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na odnowienie pokrycia dachu, który w wielu miejscach przecieka, oraz na całkowitą wymianę orynnowania i odnowienie instalacji wodnej - informuje kierownik WTZ „Tęcza” Dariusz Stachura licząc, że w kolejnych latach uda się pozyskać środki także na wymianę stolarki okiennej w świetlicy Warsztatów.

Członek zarządu Katarzyna Bilska podkreśla natomiast, iż remont świetlicy przynależącej do WTZ „Tęcza”, która znajduje się na sąsiednim terenie I LO wpłynie także pozytywnie na walor estetyczny osiedla Dolna Kamienna.

Remont świetlicy powinien zostać wykonany do końca br.

DSC 0010DSC 0020DSC 0035DSC 0048DSC 0058