Pracownicy Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej włączyli się do udziału w charytatywnej akcji Alex Challenge mającej na celu pomoc ciężko choremu 4-letniemu Alexowi Michalskiemu ze Skarżyska-Kamiennej. Chłopiec od urodzenia wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.

Starostwo powiatowe do akcji #Alexchallenge zostało nominowane przez firmie WTÓRPOL. W czwartek, 23 lipca (w dniu czwartych urodzin Alexa) o godz. 14.00 liczna grupa pracowników starostwa na czele ze starostą Arturem Berusem, członkami zarzadu Tadeuszem Bałchanowskim i Adamem Ciokiem oraz z pracownikami Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji zebrali się na skwerze przy głównym budynku urzędu i wspólnie wykonali pompki i przysiady.

Jak na urodzinowe przyjecie przystało akcja #Alexchallenge przez starostwem ubarwiona została balonami. Alex otrzyma także od urzędników na pamiątkę wraz z najlepszymi życzeniami prezent - wielką maskotkę pluszowego misia.

- Alex jesteśmy z Tobą!!! Życzymy Ci z całego serca, aby Twoja walka o zdrowie zakończyła się sukcesem! – przekazał w imieniu własnym oraz pracowników powiatowych jednostek starosta Artur Berus dziękując jednocześnie firmie Wtórpol za nominację.      

Oczywiście zgodnie z ideą akcji nie zabrakło wsparcia finansowego. Na rzecz Alexa przekazane zostaną także pieniądze zebrane od pracowników w wysokości 850 zł, które wesprą proces leczenia i rehabilitacji dzielnego Alexa Superbohatera.

Załoga starostwa powiatowego do wyzwania nominowała:

  • Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej
  • Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej
  • Mc Donald's w Skarżysku-Kamiennej

Alex Michalski urodził się jako skrajny wcześniak, w 27 tygodniu ciąży. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Chłopiec cierpi na wiele schorzeń, przechodził wiele chorób, między innym zapalenie opon mózgowych, wylew i sepsę. Był operowany ponad dwadzieścia razy. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Alex Michalski ma swój fanpage na Facebooku „Alex Superbohater”: https://www.facebook.com/alexsuperbohater oraz konto na stronie Wspólnoty „Zdążyć z pomocą”: https://dzieciom.pl/podopieczni?protege_id=30684

DSC 0088DSC 0105DSC 0066DSC 0067DSC 0111 copyDSC 0115