W środę, 1 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej z udziałem komendanta wojewódzkiego nadinsp. Pawła Dzierżaka odbyła się uroczysta zbiórka związana z pożegnaniem komendanta powiatowego insp. Tomasza Śliwińskiego, który w drodze awansu zawodowego obejmie Komendę Miejską Policji w Kielcach. Przedstawiono także jego następcę mł. insp. Tomasza Jarosza, któremu powierzono pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej. Obecny na zbiórce starosta Artur Berus w imieniu władz powiatu przekazał komendantowi Śliwińskiemu podziękowania za owocną czteroletnią współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i złożył gratulacje z okazji awansu. Powitał również na terenie powiatu skarżyskiego nowego komendanta powiatowego Tomasza Jarosza, który w ostatnim czasie pełnił funkcję naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Współpraca z komendantem Tomaszem Śliwińskim była bardzo owocna, dziękuję za tych wiele spotkań z mieszkańcami. Myślę, że mieszkańcy naszego powiatu w czasie Pana kierownictwa mogli czuć się bezpieczni. […] Nowemu komendantowi Tomaszowi Jaroszowi gratuluję. Liczę na dobrą współpracę, mam pełne otwarte serce – mówił starosta Artur Berus.  

W trakcie uroczystej zbiórki insp. Tomasz Śliwiński pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej i złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji o zdaniu obowiązków służbowych w skarżyskim garnizonie. Komendant wojewódzki nadinsp. Paweł Dzierżak dziękując komendantowi Śliwińskiemu za wzorową służbę, profesjonalizm i realizację zadań służbowych na bardzo wysokim poziomie.

Przedstawiając natomiast nowego Komendanta zaznaczył, że mł. insp. T. Jarosz to człowiek, który „daje rękojmię rzetelności i skuteczności swojego działania”.    

Komendant Śliwiński żegnając się ze współpracownikami oraz przybyłymi gośćmi podkreślił, że przez cztery lata wspólnie zrealizowano szereg działań służących bezpieczeństwu mieszkańców, prosząc o przekazanie za to podziękowań wszystkim jednostkom, służbom, instytucjom i organizacjom, z którymi współpracuje na co dzień Policja. Bardzo dobrze ocenił także m.in. współpracę z samorządem powiatu skarżyskiego przede wszystkim w zakresie rzeczowości, zrozumienia problemów jak i wsparcia finansowego.    

Natomiast zwracając się do pracowników komendy, insp. Śliwiński zaznaczył, iż zawsze mógł liczyć na ich wsparcie i ogromne zaangażowanie. – Tak naprawdę mój awans jest Waszą zasługą – mówił komendant, zapewniając tym swojego następcę, kadra kierownicza dołoży wszelkich starań, aby go wesprzeć w działaniach.

Otwartość na współpracę ze wszystkimi zadeklarował także p.o. komendanta powiatowego mł. insp. Tomasz Jarosz - Moje drzwi zawsze stoją otwarte – mówił dziękując za awans.

Na uroczystej zbiórce obecni byli także zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, prokurator rejonowy Tomasz Rurarz, kapelan Policji ks. Krzysztof Sieczka, pierwszy zastępca komendanta powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Piotr Piłatowski oraz kadra kierownicza komendy.    

DSC 0021DSC 0026DSC 0033DSC 0035DSC 0039DSC 0040DSC 0044DSC 0065DSC 0060DSC 0126DSC 0072DSC 0080DSC 0084DSC 0092DSC 0103DSC 0106DSC 0111DSC 0117DSC 0122DSC 0013