W piątek, 3 kwietnia do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej trafiło 20 nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych oraz 20 wózków inwalidzkich ufundowanych przez Fundację Eco Textil działającą przy skarżyskiej firmie Wtórpol. Wartość podarowanego sprzętu, który będzie pomocny w codziennej opiece nad pacjentami szpitala wynosi 92 tys. złotych – informuje Monika Lipnicka prezes Fundacji Eco Textil. Łóżka rehabilitacyjne są w pełni sterowane elektrycznie. Każde łóżko wyposażone jest w dwa materace piankowy i przeciwodleżynowy. Wózki inwalidzkie natomiast umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu.

Tuż przed południem sprzęt został dostarczony do budynku szpitala przy ul. Ekonomii popularnie nazywanego Półsanatorium. Tam mieści się m.in. oddział rehabilitacyjny, a także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Obecni przy przekazaniu łóżek i wózków starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska oraz dyrektor szpitala Leszek Lepiarz podziękowali prezes Fundacji Eco Textil Monice Lipnickiej za udzielone szpitalowi znaczące wsparcie.

- Serdecznie dziękuję Fundacji. Sprzęt ten będzie służył pacjentom naszego szpitala – zaznaczył dyrektor. L. Lepiarz.

Starosta Artur Berus zaznaczył natomiast, że nie jest to pierwsza pomoc, na jaką powiat może liczyć od Fundacji i firmy Wtórpol.

- Nie po raz pierwszy możemy na Was liczyć. Serce się raduje. Dziękuję bardzo – powiedział starosta.  

DSC 0275DSC 0069DSC 0133DSC 0213DSC 0227DSC 0230DSC 0169