KOMUNIKAT PUP

Ogłoszenie w sprawie ograniczenia w wykonywaniu zadań publicznych przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej

Na podstawie §8 ust.2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r. poz. 433) wprowadzam od dnia 18 marca 2020 r. do odwołania ograniczenie wykonywania zadań publicznych przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej polegające na wyłączeniu z bezpośredniej obsługi interesantów w budynku  PUP Skarżysko-Kamienna ul. 1 Maja 105.
W związku z powyższym, od dnia 18 marca 2020 r. osoby nie będące pracownikami PUP Skarżysko-Kamienna nie będą mogły wejść do budynku  i pomieszczeń PUP.
 
Obsługa odbywać się będzie m.in.:  drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą usług elektronicznych.
Przez internet można m.in.:

  • zarejestrować się jako osoba bezrobotna ( rejestracja internetowa ) – https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?idJednostki=26100#/panelOgolny (Szczegółowa informacja zawarta została w Komunikacie nr 2),
  • zgłosić ofertę pracy,
  • przesłać wniosek dot. oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca,
  • znaleźć ofertę pracy,
  • przesłać pismo do urzędu poprzez platformę ePUAP - adres sktytki: /PUPSkarzysko/SkrytkaESP
  • przesłać e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załatwianie spraw będzie odbywało się po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub pocztą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  bezpośrednio z pracownikami merytorycznymi PUP Skarżysko-Kamienna pod numerami tel.: Wykaz telefonów do pracowników PUP

Do Państwa dyspozycji pozostają również ogólne numery telefonów, za pośrednictwem których dostępne będą podstawowe informacje:
41 2517-330 Instrumenty Rynku Pracy (m.in. staże, dotacje, prace interwencyjne)
41 2517-341 Promocja Zatrudnienia (m.in. doradztwo zawodowe, szkolenia, KFS)
41 2517-370 Pośrednictwo Pracy (oferty pracy, zatrudnianie cudzoziemców)
41 2517-386 Rejestracja osób bezrobotnych
41 2517-360 Dział finansowo-księgowy
41 2517-300 Centrala 41 2517-306 fax
41 2517-305 Sekretariat PUP
 
W wyjątkowych  i PILNYCH sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i za zgodą Dyrektora PUP, dopuszcza się możliwość wejścia do siedziby PUP.
Dokumenty można również składać poprzez wrzucenie do pojemnika ustawionego przy wejściu do urzędu od ulicy 1 Maja 105. Dokumenty należy włożyć do koperty, udostępnionej przy pojemniku. Na  kopercie proszę podać Imię i Nazwisko oraz nr telefonu do kontaktu.
Osoby powracające z zagranicy objęte kwarantanną nie będą przyjmowane.
Nie będą przyjmowane osoby z widocznymi objawami przeziębienia, kataru i kaszlu.

Roman Białek - Dyrektor PUP w Skarżysku-Kamiennej, 17 marca 2020 r.