Dziś, 16 marca, starosta Artur Berus po raz kolejny zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia było przede wszystkim zaplanowanie pod względem bezpieczeństwa oraz logistyki działań mających na celu pomoc mieszkańcom powiatu skarżyskiego, którzy zostaną poddani zbiorowej kwarantannie zamkniętej w sytuacji podejrzenia zarażenia koronawirusem na terenie powiatu.

Omówiono zasady przeprowadzenia kwarantanny, współpracy, obowiązki poszczególnych służb i jednostek oraz jak zachować bezpieczeństwo publiczne, sanitarne, pożarowe i medyczne w trakcie prowadzenia działań. Omówiono także zasady współdziałania Sanepidu z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy wraz z obowiązującymi procedurami dotyczącymi pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących objętych kwarantanną. Starosta Artur Berus przypomniał, że na terenie powiatu skarżyskiego jest przygotowanych 78  miejsc do kwarantanny zbiorowej. Zgodnie z zatwierdzonym Wojewódzkim planem działania na wypadek wystąpienia epidemii do tego zadania wskazana jest Bursa Szkolna przy ul. Szkolnej 15 w Skarżysku-Kamiennej, która jest w pełni przygotowana na ewentualność wystąpienia zagrożenia.

Starosta poinformował także, że na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej na bieżąco będą ukazywały się informacje dotyczące sytuacji zagrożenia koronawirusem zarówno w aktualnościach jak i specjalnej zakładce KORONAWIRUS https://skarzysko.powiat.pl/powiat/koronawirus. Zwrócił się w związku z tym do włodarzy gmin z prośbą, aby wszelkie ważne dla mieszkańców powiatu komunikaty dotyczące decyzji oraz bieżącej działalności poszczególnych urzędów i jednostek w czasie trwania zagrożenia epidemicznego trafiały do starostwa.

DSC 0050 copyDSC 0052DSC 0054DSC 0055DSC 0062DSC 0066 copyDSC 0069