Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo - Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej – Elżbieta Chyb, Martyna Derlatka, Sylwia Pogorzelska, Emil Kukla, Łukasz Mazur i Piotr Skowron, którzy udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, poszkodowanemu w wypadku samochodowym na przejściu dla pieszych przy szkole otrzymali od władz powiatu skarżyskiego oraz dyrekcji podziękowania.

Czujemy się dumni, że mamy taką młodzież. Cieszy nas to, że pokazaliście, iż młodzi ludzie mają na tyle odwagi i umiejętności żeby wkroczyć w momencie kryzysowym do akcji - mówiła członek zarządu Katarzyna Bilska dziękując uczniom w imieniu zarządu powiatu skarżyskiego znakomitej postawy oraz empatii.

Wczoraj tuż po ukazaniu się informacji o wypadku i pomocy udzielonej przez uczniów starosta Artur Berus na swoim profilu FB napisał - „Ogromny szacunek za postawę. Brawo”.

Dyplomy z podziękowaniami za wzorową postawę wobec ratowania życia ludzkiego oraz okazaną odwagę, odpowiedzialność i bezinteresowność młodzi bohaterowie otrzymali 6 marca, podczas spotkania szkolnego, na którym m.in. Dyrektor szkoły apelowała o zachowanie bezpieczeństwa.

- Ja wiem, jesteście młodzi, często idąc ulicą rozmawiacie przez telefon, piszecie sms-y i przechodzicie przez to przejście dla pieszych wierząc, że wam się na przejściu nic nie stanie. Apeluję po raz kolejny abyście zadbali o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo kolegów i koleżanek idących obok was – mówiła dyrektor ZSTiM Joanna Żurawka. Przypomniała także, aby w związku z aktualnymi zagrożeniami związanymi z korona wirusem młodzież pamiętała o zasadach higieny osobistej i mycia rąk.    

Przypomnijmy: 5 marca na przejściu dla pieszych przy ZSTiM doszło do wypadku, w wyniku którego został poszkodowany mężczyzna, który w stanie ciężkim walczy o życie w szpitalu. Natychmiastowej pierwszej pomocy udzieliło mężczyźnie idących do szkoły sześcioro uczniów klasy o profilu wojskowym.

Młodzi bohaterowie otrzymali ogromne brawa od swoich rowieśników. Podziękowania otrzymał także nauczyciel przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa Jarosław Sosnowski, który uczy młodzież m.in. jak udzielić pierwszej pomocy. 

DSC 0351DSC 0373DSC 0382DSC 0388 copyDSC 0391DSC 0396DSC 0398DSC 0441DSC 0408DSC 0411DSC 0426DSC 0428DSC 0430DSC 0440DSC 0456