Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej czynnie włączyło się w akcję charytatywną na rzecz 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wtorek, 7 stycznia urząd starostwa otrzymał od Fundacji WOŚP upoważnienie na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy oraz specjalną puszkę, która będzie wystawiona w Biurze Obsługi Interesanta od wtorku 7 stycznia br. do piątku, 10 stycznia do godz. 15.00. Zarząd Powiatu Skarżyskiego zachęca pracowników starostwa, klientów urzędu oraz wszystkich mieszkańców powiatu skarżyskiego do przyłączenia się i wsparcia tego szczytnego celu.

W tym roku WOŚP zbiera fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

- Warto przypomnieć, że WOŚP przekazała dla powiatu skarżyskiego sprzęt medyczny za blisko 2 mln zł, który trafił do szpitala, ochotniczej straży pożarnej i pogotowia ratunkowego (szczegółowy wykaz tutaj - https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet). Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do przyłączenia się oraz do wsparcia tej szlachetnej akcji. Pokażmy, że mieszkańcy powiatu skarżyskiego mają gorące serca! – mówi starosta Artur Berus.  

Motywem przewodnim tegorocznego, 28. finału WOŚP jest „Wiatr w żagle” - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

DSC 0003 copyDSC 0014DSC 0003 copy copy