Zarząd Powiatu Skarżyskiego oraz Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej włącza się akcję „Świąteczna Zbiórka Karmy”, z przeznaczeniem dla zwierząt z Punktu Przetrzymań Psów w Szydłowcu. W związku z tym w korytarzu wejścia do urzędu starostwa przy ul. Konarskiego 20 w Skarżysku-Kamiennej wystawione jest specjalne, zielone, kartonowe pudło na karmę. Akcji przyświeca hasło „Idą Święta, one też czekają na prezent!” .

Każdy mieszkaniec powiatu, który chce zrobić prezent świąteczny bezdomnym zwierzakom, może do 20 grudnia włożyć do zielnego pudełka suchą karmę lub puszki z jedzeniem dla psów i kotów. „Prezenty” dla psów i kotów można przynosić w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki od godz. 8.00 do 16.00, a w pozostałe dni od wtorku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.

Wierzymy, że mieszkańcom powiatu skarżyskiego nie jest obojętny los zwierząt pozostających w schroniskach, jesteśmy więc przekonani, że akcja ta zostanie pozytywnie odebrana i po 20 grudnia będziemy mogli przekazać, od nas wszystkich – mieszkańców powiatu, karmę do Punktu Przetrzymań Psów w Szydłowcu – mówią starosta Artur Berus i członek zarządu Adam Ciok, którzy gorąco zachęcają do udziału w akcji.

Zarząd powiatu postanowił włączyć się w pomoc świąteczną dla zwierząt oraz udostępnić miejsce na zbiórkę karmy w starostwie na prośbę zaangażowanej w akcję „Świąteczna Zbiórka Karmy” pani Julity Karlikowskiej, mieszkanki Skarżyska.

DSC 0186DSC 0191