„Mury i mosty – uczeń niepełnosprawny w przedszkolu i szkole ogólnodostępnej” pod takim hasłem Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej wraz z Kuratorium Oświaty w Kielcach zorganizowała warsztaty doskonalące dla nauczycieli. Gośćmi wydarzenia, które odbyło się 7 listopada byli członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska i naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Jerzy Krawczyk.

- Powiat skarżyski jest miejscem gdzie próbujemy pomóc dzieciom i wcześnie diagnozować wszelkiego rodzaju problemy. Mamy punkt na ul. Spacerowej, który zajmuje się wczesnym diagnozowaniem. Życzę by ta konferencja spełniła Państwa oczekiwania – mówiła podczas otwarcia spotkania członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska podkreślając, że samorząd powiatowy jest po to, aby wspomóc nauczycieli, by formy pomocy były dla nich dostępne.      

W trakcie warsztatów poruszono tematykę związaną z tolerancją dla autyzmu, współpracy nauczycieli z rodzicami dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mówiono także o tworzeniu indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz o roli i miejscu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w szkole.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej”.

DSC 0091DSC 0110 copyDSC 0114DSC 0106 copyDSC 0119DSC 0141 copyDSC 0148 copyDSC 0136 copyDSC 0152 copy